HP TRONIC

Cloud Computing
Největší cloudové řešení v ČR

Jak jsme zajistili optimální a nákladově efektivní řešení
provozu firemního IT pro společnost HP TRONIC


 
3

Nezávislé cloudové
systémy

99,99%

SLA

1000+

Přístupových bodů

Karel Ročák

„Naše společnost se pohybuje ve velmi dynamickém a konkurenčním prostředí, kde o úspěchu rozhodují často maličkosti. Maximální dostupnost, stabilitu a spolehlivost informační infrastruktury dnes považujeme za samozřejmost. Abychom však získali konkurenční výhodu, potřebujeme něco navíc, a to získáváme od Českých Radiokomunikací v podobě precizně provedených služeb, které nám nad rámec veškerých smluv a SLA dodávají právě tehdy, když je potřebujeme.“

Ing. Karel Ročák, ředitel ICT , HP TRONIC Zlín, spol. s.r.o.

Čtyřnásobně jsme zvýšili výpočetní výkon a garantujeme dostupnost služeb

Díky privátnímu cloudu, propojení lokálních sítí prostřednictvím MPLS VPN včetně připojení k internetu, jsme čtyřnásobně zvýšili výpočetní výkon. Umožnilo nám to také garantovat dostupnost služeb na 99,99 % a zajistit požadovanou flexibilitu. Společnost HP TRONIC dále využívala uložení serverů v zázemí datového centra v rozsahu tří racků. Pro HP TRONIC Zlín poskytujeme primární datové centrum v Praze a záložní datové centrum v Brně.

 

Ochrana před výpadky

Společnost HP TRONIC Zlín provozuje síť prodejen EURONICS.cz, Kasa.cz nebo také internetový obchod Datart.cz. Cloud computing využívá k provozu skladových a pokladních systémů v celé síti prodejen a také e-shopu. Každý výpadek má za následek obrovské ztráty. Spolehlivost a bezpečí dat jsou tedy klíčovou vlastností našich služeb.

Krátkodobé výpadky jsme ošetřili v rámci smluvního SLA služby na úrovni 99,99 %. K tomu navíc patří „pojištění“ prostřednictvím služby CRA Disaster Recovery, kterou provozujeme z datového centra DC TOWER. Díky tomu můžeme během několika minut spustit plný provoz všech systémů ze zálohy v datovém centru na pražském Žižkově.

 

Připravili jsme infrastrukturu pro SAP HANA jako součást cesty k další optimalizaci výkonu

Ve spolupráci s dalšími dodavateli jsme v roce 2020 připravili infrastrukturní prostředí pro provoz systému SAP HANA a dalších systémů ve společnosti HP TRONIC Zlín. V takovém rozsahu je infrastruktura unikátní a HP TRONIC je jedním z prvních uživatelů tohoto databázového systému, který v první fázi využívá především pro nákup a cenotvorbu.

Uložení dat v operační paměti serverů díky využití unikátní technologie in-memory databáze SAP HANA umožňuje jejich rychlé zpracování i analýzu v reálném čase. Systém běží v našem cloudovém prostředí.

 

SAP Hana Logo
Anonym

SAP HANA pro nás byla cestou k výkonové optimalizaci

„Byznys může požadovat data online, může mít složitější online operativní reporty. Jednoduše máme data ve správný čas a v požadovaném rozsahu, tam kde je byznys potřebuje vidět, tudíž se dokážeme lépe rozhodovat.

CRA jsme si na projekt vybrali, protože jsme byli spokojení s předchozí spoluprací s provozem původního prostředí SAP na DB2 a také proto, že jsou schopní reagovat na požadavky HPT a priotitizovat kritické požadavky.“

Ing. Jakub Lasch, ICT Infrastructure Manager a Ing. Karel Ročák, ředitel ICT HP TRONIC Zlín, spol. s r. o.

S námi už od roku 2010

Se společností HP TRONIC Zlín, spol. s.r.o. spolupracujeme už od roku 2010, kdy stál HP TRONIC před otázkou, jak za stávající náklady vybudovat spolehlivější a výkonnější datové centrum, které zvládne pružně a bez technologických změn reagovat na nárůst kapacit při podnikatelské expanzi.

Nakonec v HP TRONIC dospěli k názoru, že je nejvýhodnější si takové centrum pronajmout na dálku a spolehnout se na cloud computing. Od roku 2013 využívá společnost i řešení CRA Business Cloud, které přineslo další významné úspory nákladů a zvýšilo efektivitu. O bezpečí dat se stará služba CRA Disaster Recovery. Díky spolehlivosti našich řešení testovacího prostředí jsme uspěli ve výběrovém řízení a navázali jsme další spolupráci na období do roku 2018.

O společnosti HP TRONIC Zlín

Společnost HP TRONIC Zlín patří k lídrům na trhu domácích elektrospotřebičů, spotřební elektroniky, mobilních telefonů a fototechniky. HP TRONIC Zlín je distributorem více než šedesáti významných světových značek. Společnost provozuje a vlastní 156 maloobchodních prodejen, které jsou součástí sítě EURONICS a Datart, a také například i internetový obchod Kasa.cz.

HP TRONIC Zlín aktivně obchoduje s více než 2000 odběrateli po celé České republice, úspěšně spolupracuje také se zahraničními odběrateli v zemích Evropské unie a v regionu střední a východní Evropy.

Služby, kterými jsme si získali společnost HP TRONIC Zlín

CRA Business Cloud

Největší cloud v ČR zaměřený na poskytování IT infrastruktury

  • Zajistí opravdu vysoký výpočetní výkon
  • Zbaví vás starostí o HW
  • Sníží náklady
  • Umožní mít IT pod dohledem 24 hodin denně
Více o CRA Business Cloud

CRA Disaster Recovery

Okamžitě obnoví IT provoz při havárii, katastrofické události i lidského selhání

  • Záloha se aktivuje okamžitě
  • Svoje IT nikam nemusíte stěhovat
  • Minimální provozní rizika
  • Vše si můžete nastavit on-line
Více o CRA Disaster Recovery

Rádi vám řekneme více osobně

Nechte nám na sebe kontakt.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Znění souhlasu

Odesláním tohoto formuláře dobrovolně souhlasím s tím, aby uvedené osobní údaje zpracovávala společnost České Radiokomunikace a.s., IČO 24738875, výhradně pro účely zasílání nabídek na služby a produkty společnosti. Souhlas uděluji na dobu 5-ti let. Udělený souhlas je možné kdykoliv odvolat.

Máte právo na přístup ke všem svým osobním údajům, případně na jejich opravu a aktualizaci, pokud se u Vás něco změní. Také můžete požadovat omezení zpracování nebo výmaz Vašich osobních údajů. Bližší informace o zpracování osobních údajů ve společnosti naleznete v Zásadách zpracování osobních údajů pro zákazníky a uživatele služeb společnosti České Radiokomunikace a.s. na našich internetových stránkách: https://www.cra.cz/dokumenty-ke-stazeni

Pokud chcete některé ze svých práv uplatnit nebo odvolat svůj souhlas, použijte náš webový formulář.