Novinky ze světa ICT služeb - podzim 2019


 CLOUD

Rozšiřujeme služby NAS úložišť v Cloudu i mimo něj

Zákazník je pro nás na prvním místě a při rozšiřování služeb se vždy snažíme vycházet z jeho potřeb. Jedním z takových zákaznických požadavků bylo rozšíření služby NAS, a to hned o dva nové modely. Nově je možné využívat NAS úložiště na FullFlash systému pro rychlé sdílení dat mezi servery či použít NAS optimalizovaného pro archivní užití a optimalizovaného svojí cenou. K novým NAS systémům je možné se připojit z Cloudového prostředí, datových center či skrze VPN a MPLS spojení, stejně jako k dosavadním systémům.


 STREAMING A OTT SLUŽBY

Jako přední poskytovatel OTT služeb v ČR poskytujeme vydavatelství MAFRA v oblasti OTT služeb. V rámci novinky mezi produkty MAFRA, iDNES Premium, zajišťujeme zpracování a distribuci videa, konkrétně filmů, které získávají zákazníci iDNES Premium jako bonus.

„CRA jsou na špici v poskytování OTT služeb v Česku. Jsme natolik vytrénovaní v provozu vysoce spolehlivé distribuce televizního a rozhlasového vysílání, že tuto vlastnost máme jako základní stavební kámen všech našich produktů a služeb,“ říká Jiří Tománek, produktový manažer pro Streaming a OTT služby a doplňuje: „Naši zákazníci se proto mohou spolehnout, že jejich klientům bude obsah doručen kvalitně a bez problémů, bez ohledu na jejich počet. Vlastní CDN nám umožní odolat i nárazovému náporu uživatelů při mimořádných situacích.“


 INTERNET VĚCÍ (IoT)

Vstupujeme do segmentu Business Inteligence a Big Data s Datadoo

Data rulez! A v segmentu IoT je jich obrovské množství a jejich zpracování je nutnost. Proto zahajujeme spolupráci se společností Dataddo. V partnerské spolupráci tak nabízíme řešení, díky němuž je možné propojit CRA IoT Cloud se všemi renomovanými platformami a aplikacemi Business Inteligence a Big Data, jako jsou Microsoft Power BI, Google Data studio, Klipfolio, Tableau a další. „Zahájení spolupráce s mladou firmou Dataddo posouvá naše aktivity v oblasti IoT novým směrem. Segment Business Inteligence a Big Data se v současné době přímo raketově rozvíjí a pro nás je to jedinečná šance jak být součástí. Nabízené řešení je vhodné pro všechny společnosti, které kladou důraz na moderní pojetí data managementu a pro něž je práce s daty páteří v budování jejich businessu,“ říká Anna Tůmová, manažerka marketingu a komunikace CRA.

 

Rozvíjíme partnerská řešení pro Středočeský kraj

Od letošního roku spolupracujeme se Středočeským krajem. V rámci této spolupráce získává kraj konektivitu v prostředí nízkoenergetické sítě LoRaWAN CRA – přenos a úložiště pro 1,5 mil zpráv měsíčně a balíček licencí až pro 1500 registrovaných zařízení. Chytrý kemp je jedním z konceptů, které mohou podnikatelé, instituce a obce využít. Koncept automatických procesů je univerzální a může být využitý i v jiných prostředích, například i v jiných oblastech cestovního ruchu, při monitoringu stavu brownfieldů apod.

Více o chytrém kempu čtěte ZDE.

 

Vyvinuli jsme End-to-End řešení pro hotely a farmy

Hoteliéři, event. restauratéři ocení naše nové End-to-End řešení Hotel pod kontrolou.  Zautomatizujte rutinní úkony, které vás provozovatele hotelů či restaurací každý den zatěžují a vy je můžete automatizovat nebo řídit odkudkoliv. Důležité informace můžete sledovat on-line kdykoliv potřebujete. Tím ušetříte čas i energii, kterou můžete věnovat spokojenosti svých klientů a zákazníků.

Podrobnosti o tomto jednoduchém a účinném systému pro řízení hotelů a gastroprovozů naleznete ZDE.

Další novinkou v oblasti End-to-End řešení je řešení Chytrá farma, které je vhodné pro rostlinnou i živočišnou výrobu. Díky řešení, které jsme připravili společně s partnerem Agdata, můžete spoustu práce a činností nechat na nových digitálních technologiích. Ušetříte tak peníze, čas ale i přírodu. Aplikace Agdata vám pomůže s evidencí nákupů a spotřeby nafty v zemědělské výrobě včetně sestavení podkladů a daňového přiznání na vratku spotřební daně. Získáte tak spolehlivou a průkaznou evidenci zelené nafty.

Celé řešení je popsané na našich webových stránkách v sekci Produkty a služby.


 TELCO & INFRASTRUKTURA

CRA Managed wifi je jiná liga

Díky službě CRA Managed Wifi získáte internet se silným signálem i ve velkých a členitých prostorách. Surfovat na něm mohou i vaši zákazníci. Tuto službu u nás využívá např. společnost Scott & Weber, která nabízí kanceláře firmám s naprosto odlišnými požadavky na připojení k internetu. Adam Zvada (Scott & Weber) shrnuje svou zkušenost se službou takto:  „Vzhledem k tomu, že naše společnost obsluhuje pět kancelářských center a v současné době na 1500 zákazníků, musíme neustále vyhodnocovat možnosti a rizika a bylo patrné, že dosavadní služby už prostě nedostačují a původní dodavatel už nám nemohl nabídnout nic nového. Díky proaktivnímu přístupu CRA jsme začali diskutovat o podobě spolupráce. Jednalo se o více kolové jednání, kde byl z obou stran zájem o spolupráci. Výsledkem bylo řešení, které stoprocentně vyhovuje našim potřebám.“

Více o projektu čtěte na našem webu v případové studii Jak jsme postavili Wi-Fi, která se přizpůsobí


 DATOVÁ CENTRA

Privátní datový sál pro CZ.NIC

V našem datovém centru DC TOWER v Praze na Žižkově vzniká další privátní sál, tentokrát pro sdružení CZ.NIC, které v něm bude provozovat část své infrastruktury, včetně registru nebo DNS anycatu .CZ domén.

Výstavbu privátního sálu v DC TOWER spolu s CZ.NIC na blogu blog.nic.cz/category/privatni-sal.

 

Konference Moderní datová centra

Ve čtvrtek 24.10.2019 se konala v pražském Cubexu konference Moderní datová centra, na níž vystoupil náš produktový manažer přes datová centra Martin Souček s přednáškou „Privátní sály pro zákazníky CRA, aneb datová centra na míru“. Pokud jste se zúčastnili, měli jste šanci vyhrát jednu ze tří prohlídek DC TOWER na Žižkově.


 

Děkujeme za váš čas a v případě, že vás některá novinka zaujala, neváhejte se obrátit na svého obchodníka nebo nás kontaktujte prostřednictvím kontaktního formuláře níže.

S přáním pěkného dne,

CRA


 

Chci se dozvědět více o službách

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Znění souhlasu

Odesláním tohoto formuláře dobrovolně souhlasím s tím, aby uvedené osobní údaje zpracovávala společnost České Radiokomunikace a.s., IČO 24738875, výhradně pro účely zasílání nabídek na služby a produkty společnosti. Souhlas uděluji na dobu 5-ti let. Udělený souhlas je možné kdykoliv odvolat.

Máte právo na přístup ke všem svým osobním údajům, případně na jejich opravu a aktualizaci, pokud se u Vás něco změní. Také můžete požadovat omezení zpracování nebo výmaz Vašich osobních údajů. Bližší informace o zpracování osobních údajů ve společnosti naleznete v Zásadách zpracování osobních údajů pro zákazníky a uživatele služeb společnosti České Radiokomunikace a.s. na našich internetových stránkách: https://www.cra.cz/dokumenty-ke-stazeni

Pokud chcete některé ze svých práv uplatnit nebo odvolat svůj souhlas, použijte náš webový formulář.