Scott & Weber

Jak jsme postavili Wi-Fi, která se přizpůsobí

Scott & Weeber nabízí kanceláře firmám s naprosto odlišnými požadavky na připojení k internetu. Logicky tedy bylo cílem postavit Wi-Fi, která se musí umět přizpůsobit. Požadavky byly jasné – vysoká bezpečnost a stabilita sítě, rychlá odezva, možnost reagovat na požadavky firem a jednoduchá kontrola sítě.

V současnosti společnost Scott & Weber využívá naši službu CRA Managed Wi-Fi. Ta nabízí:

 

silné a efektivní připojení

 

stabilní síť

 

monetizace sítě

 

oslovení zákazníků

 

jednoduchá správa sítě

Vedle toho Scott & Weber využívá také centrální firewall a připojení k internetu na pobočkách.

Adam Zvada

„Vzhledem k tomu, že naše společnost obsluhuje pět kancelářských center a v současné době na 1500 zákazníků, musíme neustále vyhodnocovat možnosti a rizika a bylo patrné, že dosavadní služby už prostě nedostačují a původní dodavatel už nám nemohl nabídnout nic nového. Díky proaktivnímu přístupu CRA jsme začali diskutovat o podobě spolupráce. Jednalo se o více kolové jednání, kde byl z obou stran zájem o spolupráci. Výsledkem bylo řešení, které stoprocentně vyhovuje našim potřebám.“

Adam Zvada, Scott & Weber

Wi-Fi na míru je potřeba ladit a upravovat i během realizace

S klientem jsme se domluvili, že dodávku CRA Managed Wi-Fi zahájíme 29. listopadu 2018. A na začátku roku 2019 už se mohli zákazníci společnosti Scott & Weber připojit k internetu v první lokalitě Anděl. Kancelářská budova na Andělu přišla na řadu jako první. Proto byla práce na této lokalitě nejsložitější. V průběhu implementace se objevovaly zásadní změnové požadavky. Společně s klientem jsme upravovali projekt tak, aby síť co nejvíce odpovídala požadavkům na každém konkrétním místě.

Původně společnost Scott & Weber požadovala jen připojení k internetu, Wi-Fi a správu LAN segmentů sítě. Když jsme ale prozkoumali všechny jednotlivé lokality, doporučili jsme, že lepší bude nasadit MPLS sítě s jedním centrálním prostupem do internetu a nasazením bezpečnostních prvků jak v rámci lokalit, tak na centrální prvek, protože v rámci sítí společnosti Scott & Webber se nachází i privátní sítě jejích zákazníků.

CRA Managed Wi-Fi je jiná liga

Důležitou součástí požadavku bylo vybudovat bezdrátovou síť ve všech lokalitách. Do té doby ve Scott & Weber využívali technologii, která je vhodná pro domácí použití. Nikoliv do business prostředí. Potíže a nedostatky v pokrytí a rozšiřování Wi-Fi signálu se řešily jen přidáváním dalších přístupových bodů (AP), což komplikovalo správu sítě a její rozvoj.

Proto jsme zvolili enterprise wireless technologie s centrálním managementem, logováním a tzv. captive portálem, kde si klient může např. řídit přístupy do sítě pro návštěvy na jednotlivých office centrech. Zároveň jsme také optimalizovali nastavení vysílacích frekvencí bezdrátových technologií. Díky tomu jsme dosáhli nejlepší možné kvality signálu a pokrytí na celé lokalitě.

Wi-Fi do kancelářských budov
i coworkingového centra

Bezdrátovou síť jsme vybudovali také v kancelářských prostorách
na Budějovické, v Revoluční a na Floře. Poslední dokončenou lokalitou
je Praga Studios Karlín, kde je jedna část navržená jako servisované
kanceláře a další část jako coworkingové pracoviště, fungující od podzimu
2019. V budoucnu Scott & Weber očekává rozšiřování lokalit a zejména
rozšiřování portfolia produktů.

V rámci realizace u klienta Scott & Weber jsme získali zkušenosti
v nestandardních oblastech. Jedná se například o řízení a správu více
zákaznických podsítí
v rámci jedné technologie a zároveň řízení bezdrátového
spektra
v rámci zákaznických sítí.

„Naše firma působí v oblasti servisovaných kanceláří a je silně orientována na zákazníka, většinou se jedná o zákazníky malých a středních firem. Pro ně je rozhodující obslužnost, lidský přístup, důvěra. Některé firmy jsou s námi i 10 let. Nejvíce klientů získáváme našim transparentním přístupem v průběhu vytváření nabídek, osobním přístupem našich manažerů v rámci provozu i obchodu a zapojení managementu. To stejné se dělo i ze strany CRA – lidský přístup, technické knowhow, zájem managementu, zájem o pochopení a porozumění potřeb zákazníka, angažovanost zaměstnanců CRA, kteří se vždy snažili vysvětlit nám celý proces tak, abychom mu porozuměli a ujistili se, že nám to dává smysl a má to pro naši společnost přínos,“

doplňuje Adam Zvada ze společnosti Scott & Weber.

Co si ve společnosti Scott & Weber
pochvalují

  • Výkonnou a spolehlivou síť a silné, stabilní a rychlé internetové připojení.
  • Vyšší bezpečnost sítě a ostatních služeb. Zkombinovali jsme Wi-Fi controll s firewallem, a díky tomu může společnost Scott & Weber využít služby, které ji ochrání před aktuálními kybernetickými hrozbami.
  • Neustálý přehled o aktuálním využití služby, připojení služby a dostupné kapacitě.
  • Pokročilou správu uživatelů a sítí, která umožňuje nastavit pravidla a časová omezení pro připojení jednotlivých uživatelů. Díky tomu může společnost Scott & Weber využívat svoji WiFi jako další zdroj příjmů.
  • Využití Wi-Fi jako další příležitost pro oslovení zákazníků. Wi-Fi síť je možné využít pro marketing, reklamu nebo získání zpětné vazby. A to díky obsahu, který uživatel uvidí dřív, než se připojí k internetu.

O společnosti Scott & Weber

Společnost Scott & Weber je největším českým poskytovatelem plně
vybavených a servisovaných kancelářských prostor, ve kterých může začít
ihned pracovat jedna osoba i velká společnost, a to po dobu pár hodin
či několika let. V Praze ve svých pěti kancelářských centrech společnost
pronajímá na 1500 pracovních míst a 13 zasedacích místností.

Klienti z řad začínajících startupů, malých firem i poboček velkých mezinárodních korporací, oceňují na řešení společnosti Scott & Weber zejména flexibilní nájemní podmínky, atraktivní vzhled kancelářských prostor a pětihvězdičkový servis a služby.

Rádi vám řekneme více osobně

Nechte nám na sebe kontakt.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Znění souhlasu

Odesláním tohoto formuláře dobrovolně souhlasím s tím, aby uvedené osobní údaje zpracovávala společnost České Radiokomunikace a.s., IČO 24738875, výhradně pro účely zasílání nabídek na služby a produkty společnosti. Souhlas uděluji na dobu 5-ti let. Udělený souhlas je možné kdykoliv odvolat.

Máte právo na přístup ke všem svým osobním údajům, případně na jejich opravu a aktualizaci, pokud se u Vás něco změní. Také můžete požadovat omezení zpracování nebo výmaz Vašich osobních údajů. Bližší informace o zpracování osobních údajů ve společnosti naleznete v Zásadách zpracování osobních údajů pro zákazníky a uživatele služeb společnosti České Radiokomunikace a.s. na našich internetových stránkách: https://www.cra.cz/dokumenty-ke-stazeni

Pokud chcete některé ze svých práv uplatnit nebo odvolat svůj souhlas, použijte náš webový formulář.