Tiskové zprávy

16. květen 2017

CRA pořádají druhý ročník konference Czech IoT Summit v Praze

Budoucnost i aktuální příklady využití internetu věcí představí druhý ročník konference Czech IoT Summit v Praze

3. květen 2017

Druhá televizní digitalizace není výmyslem České republiky, rozhodla o ní Evropská unie

Bez přechodu na nový vysílací standard DVB-T2 by diváci přišli o podstatnou část televizních programů, které mohou sledovat zdarma.  

 

2. květen 2017

Zůstane nám televize přes anténu zadarmo, nebo si zaplatíme za satelit? Rozhodnou poslanci.

Pokud by Parlament zablokoval přechod na nový vysílací standard DVB-T2, odkázal by milióny diváků na placené televizní služby jako je satelit, kabel nebo IPTV.

20. duben 2017

České Radiokomunikace spustily další části přechodové DVB-T2 sítě na Moravě

České Radiokomunikace spustily další části přechodové DVB-T2 sítě na Moravě. Už 43 % domácností v ČR může naladit novou generaci televizního vysílání.

 

12. duben 2017

Vyhlašujeme další ročník soutěže Czech IoT Summer Jam 2017

Vyhlašujeme další ročník soutěže Czech IoT Summer Jam. V této soutěži hledáme nejlepší možnosti využití internetu věcí (IoT) v síti LoRa. Soutěžící se mohou hlásit od 12. dubna 2017 .

21. březen 2017

Rozšiřujeme pokrytí IoT sítě o další města

Pokračujeme v rozšiřování sítě pro internet věcí (IoT). Síť LoRa v současné době pokrývá všechna krajská města, Mladou Boleslav, Kolín, Frýdek Místek a nově také okolí Mariánských Lázní, Domažlic, Benešova, Tábora, Kladna, Znojma, Vsetína a dalších měst.

10. březen 2017

Opět hledáme nejlepší nápady pro internet věcí

CRA IoT Hackathony se letos uskuteční ve dvou fázích, na jaře a na podzim. Jarní běh odstartuje už 31. března v Brně a 7. dubna v Praze.

8. březen 2017

Navyšujeme výkon a kapacitu Business Cloudu

Díky přechodu části úložišť na AllFlash (SSD) diskové systémy navýšíme výkon cloudových úložišť až 50 krát. S vylepšením se rovněž zvýší kapacita ze současných 2500 PB na 3000 PB.

1. březen 2017

Spuštěno vysílání v první části přechodové sítě DVB-T2

Velký krok pro televizní vysílání v Česku se odehrál dnes dopoledne. Generální ředitel Českých Radiokomunikací (CRA) Martin Gebauer stisknul spolu s Luďkem Schneiderem z MPO symbolické tlačítko a zahájili tak vysílání druhé generace digitálního TV vysílání.

16. únor 2017

Posilujeme síť pro digitální rozhlas DAB

Do sítě experimentálního digitálního rozhlasového vysílání Českého rozhlasu (ČRo) připojujeme nový vysílač v Berouně. Cílem je ověřit optimální technické nastavení DAB multiplexu a nové možnosti digitálního rozhlasového vysílání.