Tiskové zprávy

16. únor 2017

Posilujeme síť pro digitální rozhlas DAB

Do sítě experimentálního digitálního rozhlasového vysílání Českého rozhlasu (ČRo) připojujeme nový vysílač v Berouně. Cílem je ověřit optimální technické nastavení DAB multiplexu a nové možnosti digitálního rozhlasového vysílání.

6. únor 2017

Připravujeme nové funkce pro HbbTV

Rozvíjíme hybridní televizní vysílání. V rámci služby HbbTV managera nově nabízíme funkci časové synchronizace a připravujeme také možnost plateb prostřednictvím HbbTV platební brány.

23. leden 2017

Průzkum: České domácnosti si pořizují TV s větší úhlopříčkou

Češi mají zájem o kvalitnější TV. Stále více domácností si pořizuje přístroje s větší úhlopříčkou. Více než polovina domácností je ochotna investovat do nové televize nad 10 000,- Kč. V roce 2014 to přitom bylo jen 44 % lidí.

12. leden 2017

Slavnostní otevření nového prostoru IoT HUB

Otevíráme unikátní prostor pro spolupráci v oblasti internetu věcí. CRA IoT HUB je místem pro setkávání odborníků a všech ostatních, kteří v oblasti internetu věcí pracují.

11. leden 2017

Potvrzení "DVB-T2 ověřeno" získalo již 600 modelů TV přijímačů

Prodejci hlásí výrazný zájem o certifikované přijímače. Certifikací již prošlo téměř 600 modelových řad.

28. prosinec 2016

Pozemní vysílání nabízí 25 programů zdarma

Poslední den v roce 2016 končí v satelitním TV vysílání většina programů v SD rozlišení. Pokud diváci nechtějí investovat do nového satelitního přijímacího zařízení, mohou využít nabídky pozemního digitálního vysílání, které poskytuje víc než 25 celoplošných programů a je zdarma.

15. prosinec 2016

Rozšiřujeme pokrytí sítě pro internet věcí

Aktuálně pokrýváme krajská města a nyní k nim přibývají i okresy. Aktivní je již síť v okolí měst Mladá Boleslav, Kolín a Frýdek Místek. V následujícím období budou pokryta i další města.

28. listopad 2016

SOUTĚŽ: Czech IoT Summer Jam 2016 zná svého vítěze

Vítězný projekt se zabývá lokalizací a zjišťováním polohy pomocí sítě LoRaWAN. Jeho aplikace pomůže najít zaběhlého psa, může ale také lokalizovat ztracené věci nebo osoby.

22. listopad 2016

Pokračujeme v rozvoji hybridní televize

HbbTV služby nabídnou nově také stanice TV Barrandov nebo Šlágr TV. HbbTV již využívají např. FTV Prima nebo TV Óčko.

9. listopad 2016

Průzkum Digimonitor: V Česku je stále nejpopulárnější příjem TV vysílání zdarma

Zemské digitální vysílání (DTT) je v Česku stále klíčovou platformou. Terestricky šířené vysílání využívá 58 % českých domácností. Potvrdil to výzkum zaměřený na příjem televizního vysílání.