Tiskové zprávy

20. duben 2017

České Radiokomunikace spustily další části přechodové DVB-T2 sítě na Moravě

České Radiokomunikace spustily další části přechodové DVB-T2 sítě na Moravě. Už 43 % domácností v ČR může naladit novou generaci televizního vysílání.

 

12. duben 2017

Vyhlašujeme další ročník soutěže Czech IoT Summer Jam 2017

Vyhlašujeme další ročník soutěže Czech IoT Summer Jam. V této soutěži hledáme nejlepší možnosti využití internetu věcí (IoT) v síti LoRa. Soutěžící se mohou hlásit od 12. dubna 2017 .

21. březen 2017

Rozšiřujeme pokrytí IoT sítě o další města

Pokračujeme v rozšiřování sítě pro internet věcí (IoT). Síť LoRa v současné době pokrývá všechna krajská města, Mladou Boleslav, Kolín, Frýdek Místek a nově také okolí Mariánských Lázní, Domažlic, Benešova, Tábora, Kladna, Znojma, Vsetína a dalších měst.

10. březen 2017

Opět hledáme nejlepší nápady pro internet věcí

CRA IoT Hackathony se letos uskuteční ve dvou fázích, na jaře a na podzim. Jarní běh odstartuje už 31. března v Brně a 7. dubna v Praze.

8. březen 2017

Navyšujeme výkon a kapacitu Business Cloudu

Díky přechodu části úložišť na AllFlash (SSD) diskové systémy navýšíme výkon cloudových úložišť až 50 krát. S vylepšením se rovněž zvýší kapacita ze současných 2500 PB na 3000 PB.

1. březen 2017

Spuštěno vysílání v první části přechodové sítě DVB-T2

Velký krok pro televizní vysílání v Česku se odehrál dnes dopoledne. Generální ředitel Českých Radiokomunikací (CRA) Martin Gebauer stisknul spolu s Luďkem Schneiderem z MPO symbolické tlačítko a zahájili tak vysílání druhé generace digitálního TV vysílání.

16. únor 2017

Posilujeme síť pro digitální rozhlas DAB

Do sítě experimentálního digitálního rozhlasového vysílání Českého rozhlasu (ČRo) připojujeme nový vysílač v Berouně. Cílem je ověřit optimální technické nastavení DAB multiplexu a nové možnosti digitálního rozhlasového vysílání.

6. únor 2017

Připravujeme nové funkce pro HbbTV

Rozvíjíme hybridní televizní vysílání. V rámci služby HbbTV managera nově nabízíme funkci časové synchronizace a připravujeme také možnost plateb prostřednictvím HbbTV platební brány.

23. leden 2017

Průzkum: České domácnosti si pořizují TV s větší úhlopříčkou

Češi mají zájem o kvalitnější TV. Stále více domácností si pořizuje přístroje s větší úhlopříčkou. Více než polovina domácností je ochotna investovat do nové televize nad 10 000,- Kč. V roce 2014 to přitom bylo jen 44 % lidí.

12. leden 2017

Slavnostní otevření nového prostoru IoT HUB

Otevíráme unikátní prostor pro spolupráci v oblasti internetu věcí. CRA IoT HUB je místem pro setkávání odborníků a všech ostatních, kteří v oblasti internetu věcí pracují.