WEB4U

Server Housing od CRA

Jak jsme přestěhovali celou společnost WEB4U
a všechny jejich služby do DC TOWER.

1. Dvakrát měř a jednou řež – klíčem bylo precizně plánovat a správně se rozhodnout

Společnost Web4U se v roce 2017 rozhodla kompletně přestěhovat firmu.
Od veškerých technologií v rámci datového centra po kancelářské prostory
a zaměstnance.

Kompletní přesun celé firmy za pouhé 4 měsíce

Celé stěhování mělo probíhat od listopadu 2017 do února 2018. Jinými slovy – byly na to „pouhé“ čtyři měsíce. A vše samozřejmě muselo proběhnout tak, aby to co nejméně ovlivnilo chod firmy. Proto bylo potřeba vše dobře naplánovat a připravit. Do posledního detailu.

Společnost Web4U měla jasnou představu, co od nového poskytovatele datového centra a nových prostor očekává. Mezi hlavní kritéria patřila modernost datového centra, úroveň zabezpečení a fyzická dostupnost.

Po intenzivním vyjednávání a dlouhém rozhodování padla volba právě na naše DC TOWER Praha I. V září 2017 pak došlo k podpisu smlouvy a po dvou měsících odstartovala „akce kulový blesk“.

Pavel Kubas

„Protože naše služby stále rozvíjíme a zákazníků stále přibývá, potřebovali jsme pro naše technologie najít prostředí, které je moderní,
technologicky vyspělé a současně nabízí nadstandardní zabezpečení. Stávající datacentrum nám takové zázemí již nenabízelo.

Víme, že České Radiokomunikace do rozvoje svých datových center stále investují a nabízejí velmi moderní technologické prostředí.
Navíc nám dokázali nabídnout naprosto vyhovující prostory pro naše kanceláře. Volba tedy byla jasná.“

Pavel Kubas, výkonný ředitel společnosti Web4U

2. Ať si toho zákazníci skoro ani nevšimnou…

  • Skvěle zvládnutá plánovaná odstávka dedikovaných serverů

    Specialisté z Web4U s námi připravili migrační plán. Důležité bylo, aby stěhování co nejméně ovlivnilo služby pro zákazníky. Společnost Web4U tedy všechny zákazníky dostatečně dlouho předem seznámila s chystanou migrací a s tím, že přijde plánovaný výpadek dedikovaných a managed dedikovaných serverů. Během samotného stěhování se všichni snažili brát maximální ohledy na specifické potřeby konkrétních zákazníků. A celou situaci se po předchozí dohodě se zákazníky podařilo využít také k obměně desítek serverů.

  • Virtuální servery a interní systémy jsme přesunuli bez výpadku

    Oproti tomu virtuální servery zákazníků a interní servery Web4U, na kterých běží služby webhostingu, jsme přesunuli pomocí tzv. live migrace v rámci virtualizačního clusteru. V našem datovém centru DC TOWER Praha I byly připravené servery, které jsou do stávajícího clusteru zapojené. Právě na ty jsme přesunuli virtuální stroje. Následně jsme zmigrovali celou virtualizační infrastrukturu Web4U z původního datového centra do DC TOWER Praha I. Díky tomu se migrace virtuálních serverů obešla bez výpadku. V podobném duchu proběhla také migrace e-mailových služeb. Díky virtualizaci a zapojení do clusterů nedošlo k výpadkům ani v případě interních systémů Web4U.

Pavel Kubas

„Samotné stěhování probíhalo s plným nasazením našich systémových administrátorů a technické podpory, musím vyzdvihnout pružnou spolupráci s vedením DC TOWER Praha I a techniků CRA. Vše bylo, jak se říká, na jedničku,“

Pavel Kubas, výkonný ředitel společnosti Web4U

3. Nové vybavení a vyšší zabezpečení datového sálu

Dohledové centrum 24/7
Protipožární systém se stovkami čidel
Automatický hasicí systém
Kamerový systém a IR závory
Pokročilý způsob autorizace osob

Jak teď probíhá umístění serveru a jeho zprovoznění

Každý zákazník společnosti WEB4U musí předem nahlásit, jaký server přinese, jakou má spotřebu a jak je velký. Následně administrátoři Web4U vyberou rack, nakonfigurují síť pro daného zákazníka a potom umístí server do racku. Prvotní usazení do racku opět probíhá ve spolupráci s administrátory z Web4U. Následně může zákazník k serveru přistupovat sám, ačkoliv stále platí pravidla a podmínky plné autorizace.

4. Úspěšné finále: technologie i zaměstnanci v DC TOWER na Žižkové

V únoru 2018 se stěhování Web4U dostalo do finále. V té době již většina zaměstnanců pracovala v nových kancelářích v DC TOWER Praha I na Žižkově. Přesunutá už byla také většina infrastruktury. Při stěhování se podařilo také zmodernizovat pracovní stanice kancelářské sítě.

Co Web4U přesunem do DC TOWER získali
1

Kvalitní zázemí pro infrastrukturu

2

Prostor pro další rozšiřování služeb a pro více zákazníků

3

Moderní prostředí pro kanceláře s přímou dostupností vlastního datového sálu

4

Vysokou míru zabezpečení pro technologie klientů

Kdo jsou Web4U?

Společnost Web4U s.r.o. (dále jen Web4U) nabízí již od roku 2003 komplexní služby v oblasti webhostingu, serverhostingu a registrace domén. Jejích služeb využívají desítky tisíc klientů v České republice, kteří mají k dispozici širokou škálu hostingových služeb a balíčků i nonstop technickou infrastrukturu. Mezi zákazníky Web4U patří například logistická služba Zásilkovna s.r.o., zpravodajský portál Drbna.cz, společnost BONTONFILM a.s. nebo provozovatel e-shopů s kontaktními čočkami ALENSA, s.r.o.

Web4u

Rádi vám řekneme více osobně

Nechte nám na sebe kontakt.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Znění souhlasu

Odesláním tohoto formuláře dobrovolně souhlasím s tím, aby uvedené osobní údaje zpracovávala společnost České Radiokomunikace a.s., IČO 24738875, výhradně pro účely zasílání nabídek na služby a produkty společnosti. Souhlas uděluji na dobu 5-ti let. Udělený souhlas je možné kdykoliv odvolat.

Máte právo na přístup ke všem svým osobním údajům, případně na jejich opravu a aktualizaci, pokud se u Vás něco změní. Také můžete požadovat omezení zpracování nebo výmaz Vašich osobních údajů. Bližší informace o zpracování osobních údajů ve společnosti naleznete v Zásadách zpracování osobních údajů pro zákazníky a uživatele služeb společnosti České Radiokomunikace a.s. na našich internetových stránkách: https://www.cra.cz/dokumenty-ke-stazeni

Pokud chcete některé ze svých práv uplatnit nebo odvolat svůj souhlas, použijte náš webový formulář.