České Radiokomunikace

Alza využívá pro data náš serverhousing

Alza využívá pro data náš serverhousing
Společnost Alza.cz od září 2017 využívá naše služby serverhousingu. Jde o služby v rámci našeho největšího a nejmodernějšího datového centra – DC TOWER v Praze na Žižkově. Budujeme další datové sály a stále navyšujeme výkon a kapacitu svých datových center, abychom co nejvíce vyhověli Vašim potřebám. Jenom v rámci DC TOWER jsme letos investovaly desítky milionů korun na rozšiřování služeb a zlepšování jejich kvality.

 „Do datových center neustále investujeme, a to jak v rámci navyšování výkonu a kapacity, tak do technologických vylepšení a zvyšování bezpečnosti. Těší nás, když naše služby využívají renomované společnosti a internetové projekty typu Alza.cz. Snažíme se zákazníkům maximálně vycházet vstříc a v rámci našich datových center jim můžeme nabídnout služby na míru a dle jejich potřeb,“ uvádí Miloš Mastník, náš obchodní ředitel.

Alza.cz využívá služby serverhousingu pro zajištění vyššího zabezpečení serverové infrastruktury, a tím i bezpečnějšího a stabilnějšího provozu e-shopu.

„Poptávka po službách datových center i pronájmu výpočetního výkonu z naší strany rychle roste, pravidelné zvyšování zabezpečení je pro firmu s naším růstem v dnešní době naprostá nezbytnost," uvedl Jiří Schejbal, ředitel interního IT v Alza.cz, a doplnil: „Vůči zákazníkům máme zodpovědnost a v tomto ohledu nehodláme nic riskovat, proto jsme se spojili se strategickým a silným partnerem.“

Do konce roku 2017 se kapacita DC TOWER navýší o 75 %. Kromě budování nových prostor v rámci komerčních datových sálů také rozšiřujeme privátní sály.

Část datového centra DC TOWER je vyčleněna pro naše cloudové služby. V letošním roce došlo k navýšení výkonu a kapacity i u těchto služeb.

Dispozice technologických prostor žižkovského televizního vysílače, kde DC TOWER sídlí, splňují přísné bezpečnostní standardy z hlediska fyzického, provozního i datového zabezpečení na úrovni objektů strategického významu.