České Radiokomunikace

Kariéra v CRA

Stavíme cesty novým technologiím. Provozujeme svoje datová centra a na vlastní síti vyvíjíme a poskytujeme IoT řešení. Děláme práci, která má smysl. Pojďte ji dělat s námi.

Kariéra v CRA

Co můžeme nabídnout

Zajímavou a pestrou práci
Zajímavou a pestrou práci
Pracujeme s nejmodernějšími technologiemi. Vyvíjíme a provozujeme zajímavé produkty z mnoha IT oblastí. Máme vlastní vývoj a jsme dost velcí na to, aby u nás vznikaly inovace.
Silnou a stabilní firmu s rodinnou atmosférou
Silnou a stabilní firmu s rodinnou atmosférou
Nejsme korporát, nýbrž firma s historií a s pevnými základy motivovaná k růstu. Ač jsme technologická firma, pěstujeme rodinnou atmosféru. Umíme se společně bavit a odpočívat.
Spoustu bonusů, benefitů a výhod
Spoustu bonusů, benefitů a výhod
Co půlrok, to bonus k výplatě, stravenky v hodnotě 200 Kč, příspěvky na sport, kulturu, odpočinek a zdraví. A vše, co potřebujete k práci, včetně možnosti pružné pracovní doby.
Kariérní a odborný růst
Kariérní a odborný růst
Investujeme do vzdělávání našich zaměstnanců a staráme se o jejich profesní růst.

Jak to vidí kolegové

Mariana Prombergrová
Mariana Prombergrová
Senior specialista controlling & treasury

V CRA pracuji téměř 2 roky.

Společně s kolegy sestavujeme pravidelné měsíční, kvartální, roční a ad hoc reporty. Podílíme se na tvorbě rozpočtů, jejich analýze a vyhodnocování. V období auditu společnosti úzce spolupracuji s auditory. Do mé agendy spadá i komunikace s bankami, organizování akcí, při nichž se bankovním ústavům prezentují finanční výsledky a strategie firmy.

Před nástupem do CRA jsem dlouhou dobu pracovala v auditu pro „velkou čtyřku“. České Radiokomunikace, i když v porovnání s velkou auditorskou firmou jsou menší společností, nabízí možnost se neustále rozvíjet, posouvat se dál, ale zároveň mít čas na rodinu, koníčky a zájmy. Zároveň jde o oblast, která byla, je a bude vždy žádaná. Je stabilní, zároveň sexy. Neustále se posouvá dál a hledá příležitosti pro růst. Zaměstnanci jsou vždy na prvním místě. Je tu parta úžasných lidí – vedení i zaměstnanců, kteří drží při sobě a vzájemně se podporují. Komunikace s vedením funguje, jak má.

A proč jít k nám pracovat? Je to synergie obou stran – zajímává práce ve vzájemně se podporujícím se prostředí. České Radiokomunikace si váží svých lidí a zaměstnanci si váží svého zaměstnavatele.

Stanislav Grünfeld
Stanislav Grünfeld
ICT Manager

V CRA pracuji od srpna 2019.

Jsem zodpovědný za interní IT oddělení. Většinu času trávím koordinací různých aktivit a vymýšlením námětů na zlepšení.

Skvělý je záběr firmy – z jedné strany děláme velké a zajímavé projekty – vývoj, SAP, MS cloud a mnoho dalších, současně se tu ale mohou lidé realizovat a fungování firmy hodně ovlivnit. Díky tomu je tu hodně šikovných a samostatných kolegů.

Proč jít k nám pracovat? Fajn lidi, to říkají všude, ale tady je to pravda, zajímavé projekty i unikátní prostředí vysílačů a datacenter.

Radek Šimon
Radek Šimon
Správce objektů

V CRA pracuji 29 let.

Starám se o bezporuchový chod objektů, chlazení, o pravidelnou údržbu a zajištění povinných revizí technologií. Komunikuji s nájemci a firmami při výstavbách technologií na našich objektech.

Na práci v Českých Radiokomunikacích nejvíce oceňuji, že je pestrá a není stereotypní.

Proč jít k nám pracovat? No a proč to nezkusit?

Tomáš Jirman

Tomáš Jirman
Supervizor vývoje HbbTV

V CRA pracuji již 8 let.

Začínal jsem nejprve jako vývojář úplně nového doplňkového produktu. Ten postupně přerostl v celou infrastrukturu a já nyní vedu tým, který tuto infrastrukturu udržuje a dále vyvíjí nové funkcionality.

Firma se nebojí rozvíjet úplně nové a neprozkoumané technologie jako je HbbTV, OTT, IOT, AI a spoustu dalších, co se skrývají za trendy zkratkami. A to se mi na Českých Radiokomunikacích líbí nejvíc. A co víc, dokáže je přetavit do funkčních produktů, které využívají miliony lidí každý den. Celá firma je odshora dolů plná technicky zdatných lidí, kteří rozumí tomu co dělají.

Když půjdete pracovat k nám, můžete si být jistí, že vaše inovativní nápady vždy dostanou plnou podporu celé společnosti.

Magdaléna Šteklová
Magdaléna Šteklová
Test manažer

V CRA jsem od září 2022.

Náplní mé práce je vedení testovacího týmu, plánování a vykonávání funkčních testů. Dále navrhuji a realizuji nové procesy v testování. Vlastně se věnuji všemu, co souvisí s testováním.

Důvodů, proč pracuji právě zde, je hned několik. Jedním z nich je zajímavá práce, které je vždy dostatek. Dalším důležitým důvodem je super kolektiv, a pak hlavně možnost seberealizace a velká podpora od nadřízených.

České Radiokomunikace vnímám jako firmu, která si váží svých lidí, umí je ocenit a práce zde má smysl.

Petr Malík
Petr Malík
Produktový manažer

V CRA pracuji 10 let.

Jako produktový manažer se snažím vytvářet IoT služby, které se budou moct rozšířit do každé firmy.

Líbí se mi, že tady nepanuje atmosféra strachu a každý se může realizovat, jak chce. I když člověk přijde s na první pohled nereálným nápadem, může se mu podařit jej uvést v život.

Když se člověk snaží, tak se ho firma nebude chtít zbavit. Každý je posuzován jako konkrétní člověk a ne jako zdroj a řádek v tabulce, jak tomu bývá ve velkých korporacích.

Robert Pecha
Robert Pecha
Business Architekt

V CRA jsem asi rok a půl.

Snažím se o to, aby systémy podporovaly business činnosti a poskytovaly potřebnou úroveň detailu pro analýzy a reporting. V současnosti je největším projektem reimplementace systému SAP, kde je mým úkolem koordinovat požadavky z jednotlivých útvarů, aby se navzájem podporovaly a doplňovaly. Druhou oblastí, kterou mám na starost, je postupné zavádění procesního řízení – především s ohledem na měření výkonnosti činností, abychom uměli říci, jestli se zlepšujeme či nikoliv.

Na práci nejvíce oceňuji přátelské pracovní prostředí, kde se všichni snažíme splnit náš hlavní cíl – dodat zákazníkovi kvalitní službu. Nenarazíte tu na běžné korporátní překážky, jako jsou informační bariéry mezi útvary, odděleními nebo dokonce organizačními úrovněmi. Otevřená komunikace a orientace na společný cíl jsou výrazným způsobem podporovány z nejvyššího vedení a napomáhají tomu, že při řešení problému můžete za kýmkoliv přijít a požádat o pomoc. Pokud to bude v jeho silách, bude se snažit vám vyjít maximálně vstříc.

Hledáte-li stabilní společnost a záleží-li vám na tom, abyste chodili do práce rádi a cítili se tam dobře, jsou České Radiokomunikace správná volba.

Kristýna Špaňhelová
Kristýna Špaňhelová
HR business partner

Nedávno jsem v CRA oslavila roční výročí.

Zabezpečuji veškerou personální agendu pro mně svěřené týmy. Starám se, abychom nového parťáka nabrali, zajistili mu vše potřebné pro jeho zaučení a zapadnutí do firmy. Aby se mu u nás líbilo natolik, že nebude chtít odejít. Náš tým se stará i o odměňování a hodnocení zaměstnanců a přípravu personálního rozpočtu.

Nejvíc si na práci v Českých Radiokomunikacích cením normálních a vstřícných lidí, kteří zde pracují! Baví mě, když kolegové z terénu vyprávějí o práci na vysílačích, když mi IoT expert ochotně a jednoduše vysvětlí, jak fungují čidla, když na pohovorech otevřeně mluvíme o tom, jak to u nás chodí, když si kolegyně všimne, že piju kafe z kapslí a zahrne mě do objednávkové skupiny, když se o sebe lidé v oddělení starají a vezmou s sebou na oběd toho, kdo kolem sebe nemá nejbližší kolegy. A hlavně mě baví náš HR tým, ten prostě chceš potkat!

A proč k nám jít pracovat? Máme unikátní technologie, firmu plnou expertů a můžeme se od sebe navzájem hodně naučit. Máme přátelský a nápomocný kolektiv. V kuchyňce máme fotbálek a po práci si chodíme posedět.

Jsme České Radiokomunikace

Obsah

Možná nás znáte jako technologickou společnost, která pro své zákazníky kvalitně doručuje mediální obsah a poskytuje nejen na českém trhu jedinečné služby jako streaming, OTT, HbbTV nebo oblíbené Červené tlačítko. Naše portfolio je však mnohem širší. Jsme lídrem v oblasti virtualizačních technologií, nabízíme profesionální cloudové služby, hosting, máme vlastní datová centra a jako jedni z mála na našem trhu vyvíjíme IoT řešení. Zkrátka převádíme technologické trendy do inovativních mediálních, telekomunikačních a IT infrastrukturních služeb.

Jsme součástí Cordiant Digital Infrastructure Limited, velké rodiny aktivní v oblasti základní infrastruktury digitální ekonomiky a působící ve Velké Británii, Evropě a Severní Americe.

Uspěli jsme v soutěži Pluxee Zaměstnavatel roku 2024 a získali druhé místo v kategorii společností do 500 zaměstnanců v regionu Hlavní město Praha.

Naším strategickým cílem je právě podpora inovativního pracovního prostředí, otevřená komunikace, upevňování kultury podporující pracovní výkon, etické principy chování a jednání a interní firemní hodnoty.

Jak žijeme a pracujeme

Je nás 360, sedíme především v Praze na Strahově a na Žižkově, ale stovku z nás potkáte i všude po republice. Jsme fajn parta a skvělí kolegové. Děláme práci, která má smysl a její výsledky jsou vidět. Naším cílem je práce, ne nudné a zbytečné reporty či hlášení. 

Není nás mnoho a každý si může sáhnout na procesy od A do Z. Všichni máme blízko k top managementu, což zrychluje rozhodovací proces. Agilní vývoj, upravený našim potřebám, zdravý selský rozum, kombinace stability a ekonomické jistoty, ale i možnost samým se rozhodovat, jaké technologie použijeme, jsou základem našeho a možná i vašeho úspěchu. 

Děláme to, co nás baví. Široké technologické portfolio a ojedinělá úroveň našeho networkingu vám nabídnou možnost uplatnit se nejenom podle vzdělání, nýbrž i podle svých zájmů. 

Podpoříme váš odborný technologický rozvoj, poskytneme možnost účastnit se odborných konferencí a školení. Disponujeme i vlastní vývojovou laboratoří.

Terénní pracovníci jsou vybaveni veškerým nezbytným vybavením, absolvují relevantní školení a hlavně, nikdo jim nebude měřit čas, neboť hlavním kritériem jsou výsledky jejich práce.

Jak to u nás vypadá

Přidejte se k nám

Všechny výhody a benefity

Máme široký záběr v mnoha odborných oblastech:

 • telekomunikační, datové a IoT sítě,
 • provoz, služby a rozvoj datových center,
 • cloudové služby a virtualizace,
 • vývoj, projektování a provoz IoT řešení,
 • provoz rozhlasových a televizních vysílacích sítí,
 • streaming, OTT, HbbTV, stojíme za „červeným tlačítkem.

Nenavrhujeme žádné další e-shopy, nabízíme práci na přípravě zajímavých a často nestandardních řešení:

 • v oblasti infrastrukturních a cloudových služeb,
 • vývoje virtualizovaných řešení na bázi Kubernetes VMware Tanzu,
 • provozujeme vlastní IoT síť LoRaWAN, nenabízíme ale jen přenos dat, nýbrž ucelená end-to-end řešení,
 • máme vlastní multimediální vývoj.

Jsme dost velcí na to, aby u nás mohly vznikat inovace. Ale dost malí na to, aby s nimi mohl přicházet kdokoli ze zaměstnanců.

Nabízíme zajímavou a pestrou práci, kvůli které budete rádi ráno vstávat z postele. Samozřejmě na hlavní pracovní poměr.

 • Jsme firma s šedesátiletou historií, pevnými základy a chutí růst.
 • Nejsme korporát, nemáme mateřskou společnost, která by nám diktovala, co máme dělat. Vše si rozhodujeme u sebe a sami. Díky tomu můžeme být kreativní a vymýšlet nové věci. Svoboda ale znamená i velkou odpovědnost.
 • Dávno už nejsme jen firmou, která zajišťuje vysílání rozhlasu a televize. Větší část naší práce teď tvoří informační technologie a služby IT infrastruktury.
 • Vytváříme nové věci a naše týmy i zaměstnanci za sebou vidí výsledky své práce.
 • Plochá organizační struktura umožňuje všem otevřeně diskutovat.
 • Podporujeme týmového ducha a rodinnou atmosféru, týmy si vzájemně pomáhají, máme nízkou fluktuaci, mezi lidmi a týmy panuje důvěra.
 • Přestože se pohybujeme v technologiích a nejsme úplně malá firma, dbáme na rodinnou atmosféru. Aby ne, vždyť v práci trávíme skoro třetinu života. Umíme se smát, společně bavit i odpočívat. Pořádáme nejrůznější týmové akce, rodinné dny a řadu dalších.
 • Jsme sportovně založená firma, pořádáme třeba vlastní cyklistické závody.

 • Co půlrok, to bonus do výplaty.
 • Stravenky v hodnotě 200 Kč na každý den.
 • Naplánujete si práci, jak potřebujete. Možnost flexibilní pracovní doby včetně home office.
 • Volná práce v terénu, důležité jsou práce a výsledky, ne strávený čas.
 • Samozřejmostí je vše, co potřebujete k práci, včetně notebooku a mobilu.
 • Odpočinek a zdraví zaměstnanců je pro nás základ. Dostanete 5 týdnů dovolené a k tomu 5 dnů zdravotního volna.
 • Budete mít pohodlné parkování přímo v areálu a kolárnu pro vášnivé cyklisty.
 • Sprchu ocení nejenom sportovci, ale i jejich kolegové.
 • Systém volitelných zaměstnaneckých benefitů. Zkrátka přispějeme vám na sport, kulturu, relaxaci i zdraví.
 • Některé z našich objektů můžete využívat i pro individuální rekreaci, třeba Praděd, Černou horu nebo Harusův kopec.
 • Relaxovat a sportovat můžete i v nedalekém parku Ladronka.

 • Vzdělaní a zkušení zaměstnanci jsou pro nás prioritou.
 • O profesní růst našich zaměstnanců se staráme a do jejich vzdělávání investujeme.
 • Spousta našich kolegů kariérně vyrostla právě u nás.
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Chcete u nás pracovat nebo mít svou školní praxi? Nenašli jste vhodnou nabídku? Napište nám!

Telefon (volitelné)
Přetáhněte soubor nebo 

Ostatní také zaujalo

Datová centra
Datová centra
Umístěním svých serverů a dalších IT zařízení do datového centra si uchováte plnou kontrolu nad svými technologiemi a získáte bezpečný prostor pro jejich provoz s vysokou dostupností.
Cloud
Cloud
Moderní a bezpečné řešení firemní IT infrastruktury. Cloudové řešení CRA umožňuje využívat neomezené množství výpočetního výkonu, při zajištění vysoké dostupnosti. To vše bez nutnosti investice do vlastního hardwaru.
Telco a infrastruktura
Telco a infrastruktura
Konektivita od CRA poskytuje vysoce kvalitní propojení lokalit se sítí internet s nepřetržitou dostupností. Tím je zajištěno, že služby, informace či multimediální obsah se dostanou k vašim klientům spolehlivě a včas.
Kybernetická bezpečnost
Kybernetická bezpečnost
Kybernetické hrozby jsou v dnešním digitálním světě problémem, který je třeba dlouhodobě a komplexně řešit. Díky komplexu našich bezpečnostních služeb se budete moci soustředit na váš business a klidně spát.
IoT - Internet věcí
IoT - Internet věcí
Prostřednictvím naší infrastruktury LoRaWAN můžete připojit svá zařízení, senzory, měřiče a jiné prvky přímo z terénu do vaší aplikace či systému. IoT Cloud CRA je pak ideální a univerzální platformou pro integrovaný IoT multinetwork s obrovským synergickým potenciálem.
Streamingové a OTT služby
Streamingové a OTT služby
Digitální televize a multimediální služby nejsou jen obsah. Zpracovat třeba video a doručit je příjemci tak, aby to odpovídalo soudobým požadavkům, je velice náročné. Streamovací a OTT služby Českých Radiokomunikací Media Cloud a HbbTV nabízejí pro provoz multimediálních služeb ekonomicky velmi efektivní řešení postavené na jedinečné cloudové infrastruktuře.