České Radiokomunikace

Antivirové firmy se více zaměřují na IoT

Antivirové firmy se více zaměřují na IoT
Zabezpečení počítačů nebo mobilů je dnes velmi rozšířené a jednoduché. Hackeři si našli jiné cíle. Stále častěji směrují své útoky na chytré přístroje, od televize po termostat či webkameru, tedy na zařízení, která se začínají připojovat k internetu věcí (IoT).

Hackeři si z těchto přístrojů vytvářejí sítě (tzv. botnety), které používají k dalším útokům. Vývojáři antivirových programů se tak více zaměřují právě na tato zařízení – podle Avastu bude do roku 2025 v rámci IoT připojeno 75 miliard zařízení. O způsobech ochrany internetu věcí se mluvilo na světovém mobilním kongresu v Barceloně.

I pro nás je bezpečnost IoT téma číslo jedna. Naším cílem nejsou primárně chytré domácnosti, ale i nám záleží na zabezpečení naší IoT sítě LoRaWAN – od samotných čidel, přes infrastrukturu až po CRA IoT cloud. Stejně jako u našich dalších služeb.

Jestli se o bezpečnost chytrých zařízení zajímáte, určitě stojí za přečtení článek na serveru ihned.cz: Antivirové firmy se stále více zaměřují na internet věcí