České Radiokomunikace

České Radiokomunikace mají nového majitele, investiční fondy Cordiant Digital Infrastructure

České Radiokomunikace (CRA) změnily po deseti letech majitele. Investiční fondy ve správě Macquarie Asset Management prodaly CRA investiční společnosti Cordiant Digital Infrastructure Limited, investující do základní infrastruktury digitální ekonomiky.

CRA změnily po deseti letech majitele. Investiční fondy ve správě Macquarie Asset Management prodaly CRA investiční společnosti Cordiant Digital Infrastructure Limited, investující do základní infrastruktury digitální ekonomiky.

Cordiant Digital Infrastructure Limited je kotována na londýnské burze a investuje především do základní infrastruktury digitální ekonomiky – datových center, fibreoptických sítí a vysílacích a telekomunikačních věží ve Velké Británii, Evropě a Severní Americe. Její akcionáři jsou rozmanití, od soukromých osob až po správce fondů. Na rozdíl od tradičního soukromého nebo infrastrukturního fondu je kapitál Cordiantu ve stejném režimu jako každá jiná kótovaná společnost a nemusí být akcionářům splácen.

Cordiant Capital Inc, která spravuje Coridant Digital Infrastructure Limited, je investiční společnost s expertizou a zkušenostmi v digitální infrastruktuře. Cordiant investuje do globální infrastruktury a reálných aktiv, provozování infrastruktury soukromého kapitálu a infrastrukturních soukromých úvěrových strategií prostřednictvím partnerských fondů a spravovaných účtů. Současnou klientskou základnu Cordiantu tvoří globální pojišťovací společnosti, penzijní plány a rodinné kanceláře.

Steven Marshall, předseda představenstva Cordiant Digital Infrastructure Limited, říká: „Máme radost, že jsme zařadili do našeho portfolia zrovna České Radiokomunikace. Jsou národním šampiónem s bezkonkurenčním portfoliem aktiv v klíčové evropské zemi. Těšíme se, že můžeme společně s jejich silným manažerským týmem, zaměstnanci a ostatními důležitými partnery pokračovat v budování Českých Radiokomunikací jako vedoucí digitální infrastrukturní platformy obsluhující trhy vysílání, telekomunikací a datových center.“ 

Vít Vážan, generální ředitel CRA, vysvětluje: „Během posledních let jsme se proměnili z operátora televizního a rozhlasového vysílání ve vysoce vyspělou diverzifikovanou technologickou společnost, která vyniká unikátní infrastrukturou, technologickou excelencí a vysoce spolehlivými a bezpečnými produkty a službami. Jsme připraveni na nové výzvy digitálního světa. Jsme potěšeni, že budeme součástí Cordiant Digital Infrastructure Limited a že společně budeme pokračovat v poskytování služeb stávajícím zákazníkům i expandovat do nových segmentů byznysu.“ 

České Radiokomunikace jsou poskytovatelem telekomunikační, mediální a technologické infrastruktury a souvisejících služeb v České republice. Společnost provozuje síť 660 telekomunikačních vysílačů, z toho 86 využívaných pro šíření televizního a 97 pro šíření rozhlasového signálu, a 3730 kilometrů optických kabelů. Kromě podpory celoplošného vysílání a konektivity nabízejí České Radiokomunikace rovněž cloudové služby a služby datových center a stojí v čele rozvoje technologie pro internet věcí napříč Českou republikou.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.