České Radiokomunikace

České Radiokomunikace spustily nový informační web o digitalizaci

(Praha, 3. prosince 2008) – České Radiokomunikace spustily nový informační web o digitalizaci televizního vysílání. ČRA tak reagují na množící se dotazy ohledně digitálního zemského televizního. Na webové adrese www.digistranky.cz se diváci mohou dozvědět aktuální informace o probíhající digitalizaci zemského televizního vysílání. Web je rozdělen na část diváckou a odbornou, obě sekce budou podle potřeb pravidelně aktualizovány.

03. 12. 2008 - (Praha, 3. prosince 2008) – České Radiokomunikace spustily nový informační web o digitalizaci televizního vysílání. ČRA tak reagují na množící se dotazy ohledně digitálního zemského televizního. Na webové adrese www.digistranky.cz se diváci mohou dozvědět aktuální informace o probíhající digitalizaci zemského televizního vysílání. Web je rozdělen na část diváckou a odbornou, obě sekce budou podle potřeb pravidelně aktualizovány.

Návštěvníci naleznou na nově spuštěných webových stránkách praktické informace, které zahrnují mimo jiné:
  • přehledné tabulky s předpokládanými termíny vypínání analogového a spouštění digitálního zemského vysílání sítí 1, 2 a 3, které ČRA provozují nebo se na jejich provozu podílejí
  • mapy pokrytí jednotlivých oblastí (podle regionů) pro výše uvedené sítě
  • přehledná schémata zapojení přístrojů a antén pro příjem digitálního vysílání
  • odpovědi na nejčastější dotazy související s přechodem na digitální zemské televizní vysílání
  • slovníček pojmů
  • aktuální novinky spojené s digitalizací a další

Diváci zde mohou například také nahlásit potíže, se kterými se případně při příjmu DVB-T setkají. Naším cílem je nabídnout divákům našich zákazníků a odborné veřejnosti kvalitní informační servis. Uveřejnění informací na webu je rychlé a umožňuje nám poskytnout lidem okamžitou aktualizaci, takže se divák vždy vše dozví včas, říká Kamil Levinský, ředitel Úseku pro transformaci společnosti.