České Radiokomunikace

České Radiokomunikace zahajují již třetí ročník IoT hackathonů, začínají v Ostravě

CRA opět hledají nápady pro internet věcí a zahajují již třetí ročník CRA IoT Hackathonů. První letošní hackathon se uskuteční 9. března 2018 v Moravskoslezském inovačním centru.

Praha, 19. února 2018 – České Radiokomunikace (CRA) opět hledají nápady pro internet věcí a zahajují již třetí ročník CRA IoT Hackathonů. Zájemci z řad vývojářů a fanoušků moderních technologií mohou změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRaWAN. CRA IoT Hackathony se v jarním kole uskuteční v Ostravě, v Liberci a v Praze. Ostravský hackathon se uskuteční 9. března 2018 v Moravskoslezském inovačním centru.

CRA IoT Hackathony jsou jednodenní soutěže, které nabízejí prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí. CRA je pořádají již od roku 2016 a bývají propojené se softwarovou soutěží CRA – Czech IoT Summer Jam.

Po spolupráci s Moravskoslezským krajem, kterému CRA poskytují svou IoT infrastrukturu LoRaWAN pro podporu podnikání a start-upů v kraji, se CRA rozhodli uspořádat svůj první letošní hackathon, zaměřený na internet věcí, v Moravskoslezském inovačním centru.

„Naše IoT hackathony poukazují na velký zájem o internet věcí a vždy přinesou spoustu zajímavých a užitečných nápadů. Naše firma má celonárodní IoT infrastrukturu a v současné době již běží řada reálných projektů – například v oblasti energetiky, utilit a průmyslu. V rámci našich soutěží a odborně zaměřených akcí se snažíme o to, aby se IoT ještě více dostalo do podvědomí veřejnosti, a to nejen odborné, a abychom poukázali na potenciál českých firem, které do rozvoje internetu věcí mohou přispět,“ uvádí obchodní ředitel CRA Miloš Mastník.

Hackathony jsou určené jednotlivcům nebo týmům vývojářů, kteří přímo na místě mohou sestrojit a aplikovat své nápady na využití internetu věcí v síti LoRaWAN. CRA pokrývají sítí LoRa krajská města na území ČR a pokračují v jejím dalším rozšiřování. CRA se neustále snaží najít zajímavé a inovativní příklady užití a současně chtějí přiblížit možnosti IoT širší veřejnosti.

Zájemci o hackathony se mohou registrovat na webu pripoj.me, kde se dozvědí i další informace, nebo dorazit přímo na místo konání jednotlivých 

Tisková zpráva ke stažení ZDE

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. 

Stáhněte si aplikaci CRA, vše o produktech, interaktivně na jednom místě: