České Radiokomunikace

Cloud a proměna firmy

Cloud a proměna firmy
Společnost, která chce uspět v novém digitálním světě, se musí soustředit na transformaci i v rámci svých fungujících procesů, infrastruktury a operačních systémů. Díky tomu může získat větší užitek a zisk z nových technologií.

Původní systémy, vyvinuté na přelomu století nebo v devadesátých letech pomáhaly korporacím v tehdejší době. Dnes tak často vidíme původní ERP systém, který díky nepružným procesům a náročnému servisu, nemůže efektivně využívat nové nástroje, například umělou inteligenci, big data, analýzu v reálném čase apod.

Vzhledem k tomu, že tyto starší systémy tvoří srdce podniku a představují investice v řádech milionů, je pro korporace nemožné, aby všechno zahodily ve prospěch digitálních alternativ. Hlavním úkolem je tedy modernizace těchto systémů a legacy procesů pro podporu real-time, automatizovaných a efektivních operací v backendu a personalizovaný front-end.

Při tomto přechodu hraje obrovskou roli využití správného cloudového řešení. Cloud se řadí mezi tři nejdůležitější digitální technologie, které moderní digitální firma potřebuje dokonale ovládat (dalšími jsou analýza dat a cybersecurity).

Jaké hlavní změny firmu čekají a jaký mají vliv na bezpečnost, si můžete přečíst ve zdrojovém článku:
The ‘cloud’ is bringing about a digital change