České Radiokomunikace

Cloudový workshop přináší zkušenost i inspiraci

Cloudový workshop přináší zkušenost i inspiraci
V letošním roce jsme pro zájemce z řad našich zákazníků, partnerů, ale i dalších firem začali pořádat cloudové workshopy. Ty přinášejí účastníkům zkušenosti a návody a tipy, jak fungovat v cloudovém prostředí.

Účastníci se v rámci workshopu učí připravit a spustit vlastní infrastrukturu, pracovat se sítěmi, ovládání prostřednictvím UI (User Interface). V rámci workshopu zpřístupňujeme vlastní demo cloudové prostředí, ve které si účastníci testují všechny základní benefity cloudu - elasticitu, řízení přístupů, logování či automatizaci činností.

Kromě samotné práce v cloudovém prostředí je zde také možnost naučit se pracovat s virtuálním firewallem – vyzkoušet si konfiguraci virtuálního firewallu, taktéž v dedikovaném demo prostředí. Přes síťové základy, jako je konfigurace přístupu do internetu, přes bezpečnostní politiky, si účastnící vyzkoušejí i nastavení next-generation funkcí moderních firewallů, jako jsou antivirus nebo aplikační kontrola.

Na našich cloudových workshopech (uspořádali jsme zatím dva) se vystřídaly již dvě desítky firem. Evidujeme pozitivní zpětnou vazbu. Jak jeden z účastníků poznamenal: „Tím, že byla akce velmi interaktivní, musel jsem dávat pozor a nebyl čas na pracovní emaily.“

Další workshop pořádáme v červnu, konkrétní termín se už brzo dozvíte na našem webu.

Těšíme se na viděnou!