České Radiokomunikace

Co nás čeká v IoT?

Co nás čeká v IoT?
Rychle se vyvíjející odvětví, mezi která IoT patří, jsou velmi obtížná na předpovědi. Stát se v nich může téměř vše. Přesto se pokusíme poukázat na šest věcí, které nás s největší pravděpodobností v roce 2019 v IoT čekají.
  1. IoT stále poroste – podle IDC investice porostou a v roce 2020 by měly dosáhnout až jednoho bilionu dolarů.
  2. 5G sítě o sobě dají vědět – velké množství IoT zařízení funguje na nízkonapěťových sítích (jako např. LoRaWAN). Ale nástup 5G sítí bude mít velký vliv na high-end aplikace spojené s robotikou a automatizací, VR a umělou inteligencí. Právě tento rok by mohl znamenat přelom a nástup využití 5G sítí v reálném provozu.
  3. Bezpečnost IoT bude důležitější než dříve – nárůst zařízení znamená nárůst bezpečnostních rizik a hrozby vyšších škod.
  4. Velcí hráči budou hrát prim – díky nabídce komplexních služeb můžou technologičtí giganti nabízet svým zákazníkům levnější řešení, zatímco menší společnost naopak budou schopni uspokojovat potřeby specifických oblastí.
  5. Některé firmy z IoT odejdou – v některých případech e tak již děje, například GE ohlásilo konec svojí IoT platformy Predix.
  6. Nedostatek pracovníků v oblasti IoT – podle IDG až dvě třetiny společností nemohou najmout tolik IoT expertů, kolik by bylo potřeba. Poptávka po technologických expertech bude i nadál velmi růst.

Podrobnosti si můžete přečíst zde.