Související služby

Cloud computing (CRA Business Cloud)

Spolehlivé a bezpečné zázemí pro provoz firemní IT infrastruktury s úložištěm dat a výpočetním výkonem podle aktuálních požadavků vašich IT manažerů. Využijte nejmodernější virtuální datové centrum zajišťující flexibilitu a spolehlivost přenosu vašich firemních dat. Ušetřete náklady na provoz své vlastní serverovny přechodem do cloudového prostředí.

Proč využít službu?

Služba CRA Business Cloud představuje moderní řešení firemní IT infrastruktury, díky kterému získáte výpočetní výkon a úložiště dat přesně podle aktuálních potřeb vaší společnosti.

Hlavní výhody

 • Žádné investiční náklady (CAPEX)
 • Neřešíte životní cyklus hardware a software
 • Neplatíte tzv. non-it prostředí (Datové centrum)
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Reference

Daniel Večeřa
generální ředitel ve společnosti HP Tronic Zlín, spol. s r. o.

„Náš byznys s elektronikou je závislý, nebojím se říci kriticky, na spolehlivosti a funkčnosti veškerých našich systémů. Každý problém nebo výpadek jakýchkoliv technologií nás stojí peníze. Za každou hodinu, kterou nejsme schopni přebírat a vyřizovat objednávky, přicházíme o zisk v řádech tisíců korun. To si nemùžeme dovolit. Stávající řešení nebylo schopno naše požadavky garantovat, proto jsme byli nuceni najít spolehlivého a flexibilního partnera schopného vyslyšet i ta nejnáročnější přání.“

Bližší informace

Další výhody

 • kapacita přes 3 PB, výkon přes 2,5 THz, SLA 99,99%
 • spuštění nebo odebrání serveru v několika minutách
 • výkon a kapacitu si nastavujete sami podle aktuálních potřeb
 • odpadá problém dimenzace/předimenzace nákupu hardware a software

Typy služeb

Virtual Data centre

Zákazník si sám obsluhuje a vytváří své virtuální datové centrum. Určuje výkon jednotlivých serverů, kapacity jejich disku a síťovou infrastrukturu.

Managed Virtual Data centre

Virtuální datové centrum je spravováno specialistou Českých Radiokomunikací dle požadavku zákazníka.

Managed Server

Samostatný vyhrazený server běží na platformě CISCO UCS - vhodné pro specifická řešení. Zabezpečeno hardwarovou virtualizací CISCO Palo.

Bezpečnost dat a vysoká dostupnost

CERTIFIKACE

ČRA Business Cloud je provozován na technologii VMware vSphere a dle „Common Criteria for Information Technology Security Evaluation“ certifikován na úroveň CC EAL 4+. Certifikace dle této normy (ISO/IEC 15408) dává zákazníkovi jistotu, že proces specifikace, implementace a hodnocení produktu bezpečnosti je řízen přísným a standardizovaným způsobem. Dále vlastníme certifikaci na bezpečnost provozu IT služeb dle ISO 27001.

GEOGRAFICKY ROZLOŽENÝ CLOUD

ČRA Business Cloud je umístěn ve dvou geograficky oddělených datových centrech DC TOWER. Tyto služby jsou vzájemně propojeny a díky tomu je zaručena ještě vyšší dostupnost služby.

BEZPEČNOST DATOVÝCH CENTER

Datové centrum DC TOWER poskytuje dostatečně dimenzované a zálohované napájení, systém ochrany proti požáru, nonstop ostrahu a technickou podporu. Každý technologický prvek je zde instalován v redundanci minimálně N+1. A to jak u serverů, diskových polí a sítí SAN/LAN/WAN, tak i u „non-IT“ komponentů.

VYSOKÁ DOSTUPNOST (SLA)

Služba je garantována SLA ve výši 99,99%. Toho je dosaženo díky technologiím od VCE (VMware, CISCO a EMC). Každý technologický prvek, servery, disková pole a sítě SAN, LAN, WAN jsou instalovány v redundanci minimálně N+1. Poruchy hardware popřípadě jejich údržba nemají žádný vliv na virtuální datové centrum zákazníka.

Pro koho je služba určena?

 • středně velké a velké firmy, státní správa
 • firmy, které nemají vlastní IT oddělení
 • firmy, zabývající se vývojem softwaru a softwarových aplikací
 • obchodní firmy (velkoobchod, maloobchod)
 • firmy, které mají více poboček
 • reklamní a marketingové agentury, webové projekty

Nebojte se migrace – POMUŽEME VÁM:

Od prvního okamžiku zájmu o spolupráci se všech jednání účastní také náš technický specialista cloudových řešení. Navrhne s vámi a zkonzultuje konkrétní podobu virtuálního datového centra. Součástí poskytovaného řešení muže být také projektové řízení převodu dat.

Vyzkoušeli jsme na vlastní kůži

Stejné řešení, které nabízíme zákazníkům, jsme již v roce 2010 implementovali interně v naší společnosti. Naše zkušenosti s přechodem firemního IT do režimu cloudu nám ukázaly, že virtualizace je pro každou společnost přínosem. Návratnost investice do přechodu interního IT na Cloud Computing je pouhých 11 měsíců.

Podívejte se, jakých úspor jsme implementací ČRA Business Cloud dosáhli my Přehrát video

ČRA Business Cloud Schema

Video - případová studie - cloud Computing pro ČRA