České Radiokomunikace

CRA spustily poslední vysílače DVB-T2 pro Českou televizi, její přechodová síť pokrývá celé Česko

CRA spustily poslední vysílače DVB-T2 pro Českou televizi, její přechodová síť pokrývá celé Česko

České Radiokomunikace postavily a spustily komplexní přechodovou síť pro vysílání ve standardu DVB-T2 pro Českou televizi . Výstavba trvala zhruba půl roku a poslední vysílače byly spuštěny v první polovině května.

Praha, 16. května 2018 – České Radiokomunikace (CRA) postavily a spustily komplexní přechodovou síť pro vysílání ve standardu DVB-T2 pro Českou televizi (ČT). Výstavba trvala zhruba půl roku a poslední vysílače byly spuštěny v první polovině května. Už 99,6 % diváků si tak může naladit všechny programy ČT v nejvyšší možné HD kvalitě. Například sportovní fanoušci si mohou užívat přenosy z probíhajícího mistrovství světa v hokeji ve vysokém rozlišení, stejně tak tomu bude i u letního šampionátu ve fotbale.


Posledními přidanými vysílači v přechodové síti České televize jsou Trutnov – Černá hora, Chomutov – Jedlák, Mařský vrch u Vimperka a Tlustá hora ve Zlínském kraji. Dohromady je v síti provozováno 26 základních vysílačů.
„Velmi oceňujeme rychlost a spolehlivost, s jakou se České Radiokomunikace zhostily výstavby přechodové sítě 11,“ říká Pavel Hanuš, vedoucí úseku strategie a rozvojových projektů, České televize. „S ohledem na to, jak dlouho nebylo jisté, kdy bude možné výstavbu zahájit a jaký bude finální design sítě, odvedly CRA opravdu kvalitní práci. Některé vysílače se navíc podařilo zprovoznit dříve, než bylo plánováno.“
„Protože výstavba a provozování vysílacích sítí je oborem, ve kterém jsme technologickým lídrem, máme tým profesionálů i kvalitní technické zázemí, mohli jsme se této výzvy chopit bez obav,“ říká Martin Gebauer, generální ředitel CRA. „Věděli jsme, že jsme schopni spolehlivě dostát všem nárokům, které ČT měla, a to se také potvrdilo,“ doplňuje Martin Gebauer.
V případě, že mají domácnosti svojí individuální anténu, stačí obvykle pro naladění přechodové sítě pouze zvolit volbu automatického ladění na svých televizních přijímačích. Podmínkou je, že mají televizi nebo set top box s potřebnými parametry pro přijímání nového standardu vysílání DVB-T2. Seznam ověřených přijímačů, který je průběžně aktualizován, je zveřejněný na www.dvbt2overeno.cz, nyní obsahuje více než 1600 modelů všech značek.
Ti, kdo bydlí v bytových domech a přijímají vysílání přes společné televizní antény (STA), musí prostřednictvím společenství vlastníků kontaktovat servisní firmu, která STA upraví. Kontaktovat specializované firmy by měli co nejdříve, aby měli jistotu, že vysílání ve vysoké kvalitě budou moci sledovat včas.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

 

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. 

Stáhněte si aplikaci CRA, vše o produktech, interaktivně na jednom místě: