28.11.19
Téma: Ostatní

CRA na pražském DELL Technologies Forum 2019

Společnost DELL Technologies pořádá sérii akcí v rámci celosvětového fóra DELL Technologies Forum, na němž představuje technologické novinky a poukazuje na inovace a trendy v oboru IT. Letošní fórum odstartovalo v červnu a probíhá v 60 zemích v počtu 100 akcí. V ČR se konají hned 3 akce, a to v Praze, v Brně a v Ostravě. První již proběhla v pondělí 4. listopadu 2019 v pražském Kongresovém centru. Sešlo se zde bezmála 800 návštěvníků a kromě přednášek o budoucnosti informačních technologií v Česku a ve světě se návštěvníci mohli seznámit s řadou nových produktů i chystaných projektů. A také třeba navštívit panelovou diskusi WOMEN IN TECHNOLOGY, jejímž hostem byla mj. i Anna Tůmová, manažerka marketingu a komunikace CRA.

 

WOMEN IN TECHNOLOGY

Co vše se dělo na akci se můžete dočíst přímo na stránkách fóra DELL Technologies Forum 2019, pojďme se však podívat na to, o čem byla panelová diskuse WOMEN IN TECHNOLOGY.

Samozřejmě se týkala žen, a to žen v IT světě, skloubení jejich osobního a profesního života a překonávání překážek při cestě tam, kde jsou.

Diskuse mj. poukázala na to, že počty žen v informačních technologiích stále nejsou vyrovnané. Ačkoliv se situace postupně zlepšuje, a to i z hlediska platové rovnoprávnosti, tak obzvláště na vyšších manažerských pozicích je převaha mužů stále velmi výrazná, což konec konců potvrzují i školské statistiky – počty studentek a absolventek IT oborů se dosud pohybují kolem 10 %. Z diskuse také vyplynulo, že čím je žena v korporátní hierarchie výše, tím větší rivalitě musí čelit a musí své kroky silně obhajovat. Diskutovalo i o otázkách, na které se můžete zkusit odpovědět a popřemýšlet o tom, jak jsou ženy v IT vnímány a jaké mají postavení.

 

K zamyšlení

Rozmlouvali byste své dceři, aby šla studovat technický obor?

Kolik znáte žen s ryze technických vzděláním?

Znáte nějakou ženu na top manažerské pozici, tj. na pozici generální ředitelky a dalších ředitelských pozicích?

Myslíte si, že obstát mezi muži je pro ženy na manažerských pozicích snadné?