České Radiokomunikace

CRA na pražském DELL Technologies Forum 2019

„Real Transformation! Discover how DELL Technologies can help you reshape the future.“, tedy jak technologické inovace mohou změnit naši budoucnost. Podtitul fóra, jehož stěžejní linkou byla digitální transformace, technologické inovace, ale třeba i ženy v IT.

Společnost DELL Technologies pořádá sérii akcí v rámci celosvětového fóra DELL Technologies Forum, na němž představuje technologické novinky a poukazuje na inovace a trendy v oboru IT. Letošní fórum odstartovalo v červnu a probíhá v 60 zemích v počtu 100 akcí. V ČR se konají hned 3 akce, a to v Praze, v Brně a v Ostravě. První již proběhla v pondělí 4. listopadu 2019 v pražském Kongresovém centru. Sešlo se zde bezmála 800 návštěvníků a kromě přednášek o budoucnosti informačních technologií v Česku a ve světě se návštěvníci mohli seznámit s řadou nových produktů i chystaných projektů. A také třeba navštívit panelovou diskusi WOMEN IN TECHNOLOGY, jejímž hostem byla mj. i Anna Tůmová, manažerka marketingu a komunikace CRA.

 

WOMEN IN TECHNOLOGY

Co vše se dělo na akci se můžete dočíst přímo na stránkách fóra DELL Technologies Forum 2019, pojďme se však podívat na to, o čem byla panelová diskuse WOMEN IN TECHNOLOGY.

Samozřejmě se týkala žen, a to žen v IT světě, skloubení jejich osobního a profesního života a překonávání překážek při cestě tam, kde jsou.

Diskuse mj. poukázala na to, že počty žen v informačních technologiích stále nejsou vyrovnané. Ačkoliv se situace postupně zlepšuje, a to i z hlediska platové rovnoprávnosti, tak obzvláště na vyšších manažerských pozicích je převaha mužů stále velmi výrazná, což konec konců potvrzují i školské statistiky – počty studentek a absolventek IT oborů se dosud pohybují kolem 10 %. Z diskuse také vyplynulo, že čím je žena v korporátní hierarchie výše, tím větší rivalitě musí čelit a musí své kroky silně obhajovat. Diskutovalo i o otázkách, na které se můžete zkusit odpovědět a popřemýšlet o tom, jak jsou ženy v IT vnímány a jaké mají postavení.

 

K zamyšlení

Rozmlouvali byste své dceři, aby šla studovat technický obor?

Kolik znáte žen s ryze technických vzděláním?

Znáte nějakou ženu na top manažerské pozici, tj. na pozici generální ředitelky a dalších ředitelských pozicích?

Myslíte si, že obstát mezi muži je pro ženy na manažerských pozicích snadné?