České Radiokomunikace

CRA podporují technické talenty

CRA podporují technické talenty

České Radiokomunikace spolu s Nadačním fondem Bělobrádek podporují technické talenty v regionech
 

 

 

Praha, 17. července 2017 – České Radiokomunikace (CRA) se spojily s Nadačním fondem Bělobrádek a společně spouští projekt na podporu technického vzdělávání v regionech. Projekt je určený dětem a mladým lidem z rodin s nižšími příjmy. Mohou získat příspěvek na drobnou ICT techniku, pomůcky pro výuku matematických a technických oborů nebo příspěvek na vzdělání a kurzy. V první fázi mohou o finanční příspěvek žádat rodiny z Královéhradeckého a Jihočeského kraje.


„Existují rodiny, které se i přes to, že oba rodiče pracují, pohybují se svými příjmy u hranice životního minima. Mají nárok na různé sociální dávky a příspěvky, nicméně nemají již finance na to, aby mohly podporovat své děti v technickém vzdělání a pořídit jim odpovídající vybavení. Těmto rodinám, dětem a mladým lidem, chceme pomoci, a to tak, aby nepociťovali bariéru v přístupu k informacím a možnému dalšímu technickému vzdělání,“ dodává k projektům podpory marketingová manažerka CRA Anna Tůmová.


CRA věnují určenou částku Nadačnímu fondu Bělobrádek, která na základě daných pravidel bude rozdistribuována na podporu do konkrétních rodin a do komunálních center v regionech.
„Vážím si této spolupráce. Je nutné využít potenciálu všech dětí; tedy i dětí, kterým rodina nemůže z jakýchkoli důvodů zajistit takovou podporu, která by vedla k rozvíjení jejich talentů a nadání. A naše společnost si nemůže dovolit plýtvat žádným talentem. A jako místopředseda vlády pro vědu výzkum a inovace vidím každý den, jak důležitou roli v úspěšné a naplňující profesi hraje 

kvalitní vzdělání, které dokáže dítě nadchnout i pro takové obory, které jsou obecně vnímány jako příliš složité a jejich vystudování jako pro rodinu příliš nákladné,“ řekl Pavel Bělobrádek, zakladatel Nadačního fondu Bělobrádek a vicepremiér pro vědu, výzkum a inovace.
 
Rodiny, které projeví o příspěvek zájem, se mohou přihlásit prostřednictvím přihlášky na speciální webové stránce Nadačního fondu Bělobrádek, případně si ji vytisknou a pošlou poštou. Finanční podpora je vázána účelově a rodina pro její příjem musí doložit doklad o pořizované službě a je vázána na konkrétní dítě v rodině. Nárok na příspěvek posuzuje komise složená ze zástupců Nadačního fondu Bělobrádek a CRA. Výběrem komise budou v další fázi rovněž určena centra v daných krajích, která budou vybavena novou ICT technikou a poskytnou dětem zázemí pro výuku.
 
Více informací o Nadačním fondu Bělobrádek najdete na:
 

 

Tisková zpráva ke stažení

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. 

Stáhněte si aplikaci CRA, vše o produktech, interaktivně na jednom místě: