České Radiokomunikace

CRA prodlužují soutěž Czech IoT Summer Jam do 13. listopadu

CRA prodlužují soutěž Czech IoT Summer Jam do 13. listopadu
Zájemci o soutěž Czech IoT Summer Jam mají stále možnost přihlásit své projekty. Soutěž se prodlužuje do 13. listopadu 2017. Všichni, kdo se ještě nepřihlásili, tak mají šanci. Soutěžící mají možnost přihlásit své nápady na aplikace a konkrétní možnosti pro budoucí využití LPWAN sítě internetu věcí založené na technologii LoRa.

Pro své projekty mohou využít data z čidel, která byla pro letošní ročník osazena v různých zajímavých prostředích. V Ústí nad Labem byla umístěna čidla, která sledují kvalitu ovzduší a hluk v okolí dvou základních škol a další čidla, která sledují i kvalitu podmínek ve vnitřních prostorách. Soutěžící mohou programovat chytrá parkoviště či aplikaci, která bude šetřit peníze v rámci svozu odpadů – v Roudnici nad Labem byla umístěna čidla, která sledují zaplněnost několika vybraných kontejnerů tříděného odpadu.

K dispozici jsou a data z chytrých včelích úlů, kde se sleduje váha úlu a podmínky uvnitř včelstva. Dále je možné řešit zavlažování na základě dat z Botanické zahrady nebo se zabývat ochrannou stromů –konkrétně jde o měření náklonu stromu na Praze 7. Čidla jsou umístěna i v prostorách firmy AVAST, která měří CO, CO2 a úroveň prachových částic. Seznam všech dalších čidel naleznete zde.

Projekt by měli soutěžící zaslat v následující formě:

  • Dokument popisující funkčnost technického řešení, včetně seznamu použitých technologií.
  • Krátkou prezentaci (max. 10 slide) ve formátu PPT/PPTX pro hodnotící komisi, v prezentaci by měl být zřejmý i byznysový potenciál Vašeho projektu.
  • Dostupnost kompletních zdrojových kódů na GitHub, včetně přístupu k nim.
  • Link na funkční prototyp aplikace.

Vítězný projekt získá 40.000,- a možnost realizace ve spolupráci s Českými Radiokomunikacemi.

Zájemci o soutěž se mohou hlásit na: https://pripoj.me/summer-jam