České Radiokomunikace

České Radiokomunikace se stávají členem projektu Fenix

CRA se od února 2019 stávají součástí bezpečnostního projektu FENIX.

Praha, 28. února 2019 Společnost České Radiokomunikace (CRA) je od února 2019 součástí bezpečnostního projektu FENIX. Cílem projektu je ochránit zákazníky v případě nejkritičtějších situací a při případném DoS útoku zajistit dostupnost důležitých internetových služeb.

„Našim zákazníkům poskytujeme služby nejvyšší úrovně. Bezpečnost a dostupnost našich služeb patří mezi to nejdůležitější. Museli jsme splnit řadu podmínek, které jsou zakotveny v pravidlech projektu FENIX – tak abychom se mohli stát plnohodnotnými členy. Zajištění nejvyšší bezpečnosti – ať už v rámci našich služeb, tak obecně na národní úrovni, je pro nás důležité a účast na tomto projektu je tak pro nás velmi hodnotná,“ uvádí ke vstupu do FENIXu generální ředitel CRA Vít Vážan.

Hlavním cílem projektu FENIX je zajištění dostupnosti internetových služeb všech členů v případě masivního útoku na českou internetovou infrastrukturu. V rámci projektu jsou stanovena administrativní a technická opatření, která zaručují fungování infrastruktury jeho členů i v krizových situacích.

Projekt FENIX vznikl v roce 2014 při sdružení NIX.CZ a je určený společnostem, které poskytují připojení k významným internetovým službám. V současné době je do projektu FENIX zapojeno na 23 českých firem a organizací, které působí v oblasti internetových a datových služeb.

Tisková zpráva ke stažení 
 

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.

Stáhněte si aplikaci CRA, vše o produktech, interaktivně na jednom místě: