České Radiokomunikace

České Radiokomunikace spouští celoplošně vysílání ukrajinské televize 1+1

CRA spouští vysílání ukrajinské televizní stanice 1+1 v rámci pozemního digitálního televizního vysílání. Vysílání tak bude bezplatně dostupné v celém Česku.

CRA zařazují stanici 1+1 do multiplexu 23. Bude možné ji naladit v rámci pozemního digitálního televizního vysílání prostřednictvím automatického ladění, k dispozici bude bezplatně po celé České republice. Vysílání ukrajinské televizní stanice pomůže ukrajinským občanům v Česku získat přístup k informacím o dění v domovské zemi v jejich rodném jazyce.

„Chceme přispět tak, jak můžeme nejlépe. A to bezplatným a vysoce dostupným šířením ukrajinské stanice 1+1, aby lidé měli možnost ve svém rodném jazyce získat informace o tom, co se v jejich zemi děje,“ říká generální ředitel CRA Vít Vážan. „Flexibilita pozemního digitálního televizního vysílání nám umožňuje začít šířit kompletní program stanice 1+1. Vysílání poběží od 11. dubna a potrvá podle potřeby,“ dodává Vít Vážan.

„Naprosto rozumím tomu, jak důležité je pro lidi prchající před ruskou agresí udržet si pravidelný kontakt se svou vlastí. Ministerstvo průmyslu a obchodu už nyní koordinuje pomoc, kterou ukrajinským uprchlíkům poskytují mobilní operátoři v Česku. Spuštění vysílání ukrajinského televizního kanálu 1+1 na našem území je dalším způsobem pomoci, a proto to velmi vítám,“ říká ministr průmyslu a obchodu České republiky Jozef Síkela.

Vysílání televize 1+1 poběží 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.

Platformu pozemního vysílání využívá pro příjem televize v Česku přibližně 53 % domácností. Pozemní televizní vysílání pokrývá svým signálem více než 99 % domácností v ČR a pozemní televize je pro diváky jedinou bezplatnou platformou.