České Radiokomunikace

CRA staví datové linky pro síť PEGAS Ministerstva vnitra ČR

České Radiokomunikace (CRA) se podílí na výstavbě ethernetových spojů pro unikátní síť PEGAS Ministerstva vnitra České republiky, která slouží pro komunikaci všech složek Integrovaného záchranného systému (IZS). Síť zahrnuje desítky lokalit po celém Česku, dokončení její výstavby je plánováno na polovinu roku 2022.

Digitální radiokomunikační síť PEGAS, která slouží pro komunikaci Ministerstva vnitra České republiky a komunikují na ní složky IZS i další instituce, je neveřejnou obdobou veřejných digitálních sítí mobilních telefonních operátorů, ovšem s jiným určením a vybavením. Je vybavena speciálními funkcemi pro potřeby policie, hasičů, zdravotnických záchranářů a dalších uživatelů z řad státní správy a je plně zabezpečena proti odposlouchávání nejen na vzdušném rozhraní, ale po celé trase přenosu.

„Díky unikátní poloze našich telekomunikačních věží jsme schopni poskytovat pro naše zákazníky datové služby na většině území České republiky. Naše infrastruktura je zároveň součástí kritické infrastruktury státu.“ říká obchodní ředitel CRA Miloš Mastník. „Proto spolupracujeme na unikátní kombinaci vysoce spolehlivých existujících a nově budovaných datových spojů pro Ministerstvo vnitra České republiky, což pomůže kvalitnější komunikaci složek Integrovaného záchranného systému. Celá síť vyžaduje naprostou spolehlivost,“ dodává Miloš Mastník.

Výstavba již probíhá, nová komunikační síť má být dokončena v průběhu roku 2022.