23.09.20
Téma: Cloud

Vstupujeme do světa kontejnerů, zákazníkům nabízíme unikátní prostředí a flexibilnější služby

Využijeme platformu VMware Tanzu jako nadstavbu Kubernetes. Tento systém se tak stará o správu celé platformy a umožňuje jednodušší vydávání vlastních Kubernetes pro každého zákazníka.

„S Českými Radiokomunikacemi spolupracujeme v oblasti cloudových služeb dlouhodobě. Nyní společně spouštíme projekt kontejnerizace zastřešený platformou VMware Tanzu. Tento projekt je svým způsobem unikátní, CRA jsou totiž prvním providerem v ČR, který toto prostředí může nabídnout zákazníkům,“ uvádí ke spolupráci Eliška Jirovská, Country Manager VMware pro Českou republiku a Slovensko.

Kontejnerová platforma přináší zákazníkům řadu výhod pro provoz jejich aplikací. Na prvním místě jde o flexibilitu a vyšší míru škálovatelnosti systému. Dále uživatelům přináší finanční úspory a vyšší agilitu, zrychlení vývoje a updatu aplikací.

Systém kontejnerů nutně nemusí být vhodný pro všechny typy aplikací – systém nám umožňuje propojení s dalšími typy našich cloudových služeb, např. na bázi IaaS nebo BMaaS.

Nyní spouštíme pilotní provoz kontejnerizace pro interní systémy a první zákazníky. Komerční nasazení nových služeb pro zákazníky je plánováno na konec roku 2020.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.