České Radiokomunikace

Czech IoT summit 2016 již tento čtvrtek

Tento čtvrtek 28. 4. se koná v Praze Czech IoT Summit 2016. Unikátní konference o trendech a novinkách v oblasti Internetu věcí (IoT). 

Praha - 25. dubna 2016 - V Praze se sejde celá řada českých i zahraničních odborníků, kteří představí úspěšně běžící projekty ze zahraničí, ale také chystané záměry pro Českou republiku. Proberou otázky technologie, praktického využití, ale i bezpečnosti a možností aplikací do běžné praxe.

Akce se koná 28. dubna 2016 od 9.00 hodin v Praze a je určena IT odborníkům, zájemcům o nové technologie, municipalitám, dovozcům čidel, výrobcům aplikací, výrobcům a distributorům energií (plyn, voda, elektřina), správcům objektů, vývojářům a dalším, kteří se budou moci zapojit do nové sítě.

Na konferenci Czech IoT Summit 2016 vystoupí celá řada českých i zahraničních profesionálů z oboru a promluví o celé řadě klíčových témat spojených s internetem věcí. Zazní zde například metody, kterými lze bezproblémově propojit miliardy zařízení, co v této oblasti připravuje IBM, jak internet věcí propojí start-upy a korporace, jak může pomáhat v zemědělství, ukáže praktické přístupy k chytrým městům, a dalších konkrétních způsobech využití (pro domácnosti, podniky, atd.). Řeč přijde také na otázku bezpečnosti internetu věcí. Účastníci se mohou těšit na konkrétní příklady existujících řešení z Francie, Švýcarska a dalších zemí.

Internet věcí je přelomová technologie, díky níž budou v síti propojeny nejrůznější senzory, měřiče či vysílače, určené ke sběru dat nebo vzdálenému ovládání různých zařízení. Dle odhadu odborníků k němu budou koncem tohoto desetiletí připojeny miliardy zařízení. Na základě testování a vyhodnocení úspěšného pilotního provozu budují České Radiokomunikace speciální síť pro internet věcí, postavenou na technologii LoRa. Kromě vysoké spolehlivosti a možnosti přenosu dat i při velmi nízkém vysílacím výkonu je další předností technologie LoRa možnost obousměrné komunikace, takže lze ze zařízení nejen na dálku získávat data, ale rovněž je i aktivně řídit.

Podrobnosti o programu a přednášejících stejně naleznete na stránkách akce: https://events.economia.cz/16412-czech-iot-summit-2016  

Těšíme se na setkání s vámi na konferenci.

Vstupujeme do Internetu věcí

Internet věcí - zahájení pilotního provozu

Budujeme síť pro Internet věcí na technologii LoRa