DVB-T2 Digitální Vysílání
 

DVB-T2 Digitální Vysílání

Digitální TV vysílání budoucnosti a nový standard pozemního vysílání v ČR

Současný standard bude nahrazený právě novým DVB-T2. Díky tomu můžete rozšířit programovou nabídku a nabídnout divákům řadu nových doplňkových služeb. A do budoucna, s postupnou a přirozenou obměnou televizních přijímačů, má vysoký potenciál pro HbbTV.

Vyzkoušejte DVB-T2 Digitální Vysílání   

Infrastrukturu stavíme tak, aby byla připravená na uchovávání nebo zpracování osobních nebo dokonce citlivých osobních dat. Potřebujete infrastrukturu, která odpovídá požadavkům GDPR? Můžete se na nás spolehnout. 

Lepší zážitek pro vaše diváky, vyšší hodnota pro vás

Lepší zážitek pro vaše diváky, vyšší hodnota pro vás

Díky DVB-T2 si vaši diváci vychutnají své oblíbené pořady ve vysokém rozlišení (HD) a v dokonalé kvalitě s ostrým obrazem a sytými barvami. Můžou také využívat nové služby jako prostorový zvuk, výběr jazyků nebo multimediální elektronický průvodce programů (EPG).

Rádi Vám řekneme víc

Proč DVB-T2

 • Realističtější přechody mezi barvami
 • Až 5× podrobnější vizuální informace
 • Lépe zabezpečený přenos TV signálu
 • Kapacita pro duální zvukové vysílání
 • Prostorový zvuk

Proč DVB-T2 od CRA

 • Celoplošné vysílání s vysokým pokrytím a kvalitou signálu
 • Využívá stávající sítě vysílačů
 • Vysoká provozní spolehlivost
 • Nepřetržitý monitoring a servis
 • Vysoká míra kybernetické bezpečnosti
 • Vysílání i ve vysokém HD rozlišení
 • Propojení lineárního vysílání s OTT službami prostřednictvím HbbTV

Proč se přechází na DVB-T2?

Od roku 2020 se bude část televizních kmitočtů používat pro mobilní datové sítě. Proto se přechází na DVB-T2 standard, který má větší kapacitu.

Proč se přechází na DVB-T2?

Přechod na DVB-T2 v ČR

Přechod ze současného DVB-T na DVB-T2 bude probíhat postupně, v dlouhém časovém období a s dostatečným předstihem, aby diváky nezatížila investice do nových TV zařízení.

Souběžné vysílání stávajících DVB-T sítí a nových DVB-T2 sítí bude probíhat mezi roky 2017 a 2020. Nejpozději začátkem roku 2021 se vypnou stávající DVB-T sítě a vysílání už bude pokračovat jen ve standardu DVB-T2.

Přechod na DVB-T2 v ČR

Co souběžné vysílání obou standardů přinese divákům

Pozemní vysílání přijímá zhruba 60 % domácností v ČR. Je to jediná platforma, kterou diváci mohou využívat zdarma. Souběžné vysílání do roku 2020 dává všem divákům dostatek času na přirozenou obměnu televizního přijímače, což je pro příjem DVBT-2 vysílání potřeba. Když si diváci budou pořizovat nový přijímač, měli by už vybrat takový, který podporuje nový standard DVBT-2 a HEVC.

Seznam ověřených přijímačů na www.dvbt2overeno.cz

Současné DVB-T vysílání mohou diváci využívat bez problému až do roku 2020.

Zjistěte, jestli je váš přijímač připravený na nový standard

Zjistěte, jestli je váš přijímač připravený na nový standard

Pro vysílání ve standardu DVB-T2 byl zvolen nejmodernější a nejefektivnější kodek HEVC (H.265). V souvislosti s tím jsme v září 2016 spustili informační stránky DVB-T2 ověřeno, kde si každý najde přijímač, který umí přijmout nový standard DVB-T2 s kódováním pomocí HEVC. Stránky průběžně aktualizujeme.

Podívejte se na seznam přijímačů připravených na DVBT-2

Rádi vám řekneme více osobně

Nechte nám na sebe kontakt.

Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Znění souhlasu

Odesláním tohoto formuláře dobrovolně souhlasím s tím, aby uvedené osobní údaje zpracovávala společnost České Radiokomunikace a.s., IČO 24738875, výhradně pro účely zasílání nabídek na služby a produkty společnosti. Souhlas uděluji na dobu 5-ti let. Udělený souhlas je možné kdykoliv odvolat.

Máte právo na přístup ke všem svým osobním údajům, případně na jejich opravu a aktualizaci, pokud se u Vás něco změní. Také můžete požadovat omezení zpracování nebo výmaz Vašich osobních údajů. Bližší informace o zpracování osobních údajů ve společnosti naleznete v Zásadách zpracování osobních údajů pro zákazníky a uživatele služeb společnosti České Radiokomunikace a.s. na našich internetových stránkách: https://www.cra.cz/dokumenty-ke-stazeni

Pokud chcete některé ze svých práv uplatnit nebo odvolat svůj souhlas, použijte náš webový formulář.