České Radiokomunikace

Firemní cloud computing v roce 2018

Firemní cloud computing v roce 2018
IDG vydalo novou studii o cloud computingu, jejímž cílem je zjištění nejnovějších trendů v cloud computingu u velkých firem. Studie poskytuje zajímavý kontrast k využívání cloudu malými a středními podniky (small and business media – SMB). Zde si můžete projít některé zajímavé informace z uvedené studie.

Společnosti předpokládají, že investice do cloudových aplikací, platforem a servisu dosáhnou v průměru 3,5 milionu dolarů za rok 2018. Až 30 % IT rozpočtu je alokováno na cloud computing, z toho největší část na SaaS (48 %), IaaS (30 %) a PaaS (21 %).

V uplynulých letech byl cloud vnímán spíše jako nástroj pro snížení nákladů, nyní se stává nástrojem pro í digitalizaci (digitální transformaci) firem. Požadavky a tlak na IT oddělení po cloudových aplikacích a platformách nebyl nikdy tak vysoký jako nyní. Cílem investic je zvýšení flexibility společností a tím také posílení jejich schopnosti reagovat na změny trhu a   zvýšení konkurenceschopnosti. Analýza dat a disaster recovery jsou dvě oblasti, které se nejčastěji přemísťují do cloudu –
49 % společností plánuje přechod disaster recovery během následujících dvanácti měsíců, nejdéle do tří let. Přes 40 % společností pak plánuje převést svoje BI, svá data a nástroje pro jejich analýzu také do tří let. Cloud je v současnosti vnímán jako nezbytný nástroj pro růst, kdy cloudové aplikace umožňují odstranit bariéry a pomáhají  zvýšení zisků a při hledání nových zákazníků.

Pro firmy je tak důležité nejen hledání těch nejlepších IT zaměstnanců, ale důležitý je i výběr správného partnera, který umožní využít cloud přesně tak, jak firma potřebuje. V CRA nabízíme kompletní řešení cloudových potřeb ať už pro SMB nebo Enterprise segment.