České Radiokomunikace

Investujeme do zkvalitnění cloudových služeb

V letošním roce jsme investovali 40 milionů korun do modernizace cloudových služeb. Investice směřovaly zejména do systémů NAS (Network Attached Storage). Kapacita cloudových úložišť se navýšila o více než 3 PB a nabídla nové úrovně kvality služeb. Vycházíme tak vstříc zákaznickým potřebám a umíme nabídnout adekvátní a efektivní řešení.

Praha, 4. prosince 2019 – V letošním roce jsme investovali 40 milionů korun do modernizace cloudových služeb. Investice směřovaly zejména do systémů NAS (Network Attached Storage). Kapacita cloudových úložišť se navýšila o více než 3 PB a nabídla nové úrovně kvality služeb. Vycházíme tak vstříc zákaznickým potřebám a umíme nabídnout adekvátní a efektivní řešení.

Ve spolupráci se společnostmi HPE, Qumulo a NetApp jsme vytvořili tři specifická řešení pro pokrytí potřeb zákazníků. 

Dlouhodobě nabízíme služby v oblasti zpracování a ukládání video obsahu. V této oblasti jsme nasadili nový systém, který vznikl na platformě HPE a Qumulo a nahradil dříve používaný systém Isilon. Jeho klíčovou technologickou schopností je odbavení velkého množství streamovaných dat a dovoluje nám tak paralelizovat další úlohy při zpracování. Nový systém oproti původnímu dosahuje přibližně pětkrát vyšších výkonů. 

Dále, ve spolupráci se společností NetApp, jsme vytvořili nové systémy, které slouží pro odbavení požadavků na sdílení a rychlý přístup k náhodným datům, a také systém pro ukládání záloh a obecně velkého množství dat s malou mírou přístupu.

Oddělení systémů do jednotlivých technologických sekcí vede k výraznému zkvalitnění technických parametrů služby a je možné také dosáhnout vyšší cenové efektivity. 

Stejně jako naše další cloudové systémy jsou i tyto zdvojené a umístěné v obou pražských lokalitách – v datovém centru DC TOWER na Žižkově a v datovém centru na Strahově. Zákazník tak má vždy možnost synchronizace dat či aktivní zálohy ze sekundární lokality. 

Využíváme možnost zdvojení systémů v obou pražských lokalitách i pro své další služby v rámci datových center.


Tisková zpráva ke stažení ZDE.