České Radiokomunikace

Liberecko čeká další část přechodu na DVB-T2

Už 28. července vypíná stávající DVB-T vysílání hlavních programů komerčních televizních stanic v multiplexu 2 na Liberecku, a to z vysílače Ještěd. Zhruba o 20 dní později potom vypne na tomto vysílači DVB-T vysílání i všech ostatních komerčních televizních programů v multiplexu 3. 

Jednu minutu před půlnocí 28. července dojde k vypnutí DVB-T vysílání programů komerčních stanic z vysílače Ještěd, a to na kanálu 52. Vypne i přechodová DVB-T2 síť MUX 12. Krátce po půlnoci bude spuštěno finální vysílání v novém standardu DVB-T2 v MUX 22 na kanále 28. Znamená to, že všichni diváci, i ti, kteří dnes chytají vysílání v DVB-T2, si musí přeladit své přijímače, připraveny musí být i společné televizní antény (STA).

Diváci, kteří dosud přechod na nový standard televizního vysílání neřešili a nemají DVB-T2 přijímač, budou potřebovat televizor nebo set top box, který umí toto vysílání přijmout. Jejich seznam najdou na webu www.dvbt2overeno.cz, kde jsou i veškeré další informace, včetně seznamu odborných servisních firem pro úpravu STA.

V srpnu, konkrétně v noci z 19. na 20. srpna, potom bude vypnuta poslední část stávajícího DVB-T vysílání s programy komerčních televizních stanic, a to multiplex 3. Zapnut bude finální DVB-T2 multiplex 23. 

Tisková zpráva ke stažení: