České Radiokomunikace

Media Cloud nově zajišťuje provoz portálu Prima PLAY

Pokračujeme ve vývoji služby Media Cloud. Mezi nové funkce patří CMS, řešení pro ochranu video obsahu a integrace na platební brány.

4. února 2016 – Pokračujeme v rozvoji služby Media Cloud, která je v obdobném rozsahu v Česku jedinou cloudovou službou schopnou spravovat a přenášet video obsah ke koncovým uživatelům.

Mezi nové součásti služby patří především CMS (content management system), řešení pro ochranu video obsahu (DRM) a integrace na platební brány. Službu Media Cloud nově využívá FTV Prima pro provoz video portálu Prima PLAY. Zde mohou diváci sledovat kromě oblíbených pořadů a seriálů FTV Prima, včetně kompletního video archivu produkce TV Prima, také živé vysílání všech kanálů ze skupiny Prima.

Media Cloud je první a zatím jediná cloudová služba v České republice od počátku koncipovaná jako komplexní řešení pro zpracování, ukládání a spolehlivé doručení video obsahu pro web, mobilní zařízení, i HbbTV (Hybrid broadcast broadband TV). Celá služba je přitom modulárně řešena tak, aby vyšla vstříc potřebám jak menších subjektů, tak i těm největším z řad provozovatelů TV vysílání. Může se jednat jak o kompletní zajištění živých přenosů ze zasedání a konferencí, tak také o zpracování a doručení živého vysílání nebo obsahu na vyžádání.

Služba je navržena tak, aby pokrývala specifické nároky majitelů video obsahu. K tomu výrazně napomáhá vlastní CDN (Content Delivery Network) infrastruktura ČRA. Umožňuje např. odolat nárazovému náporu uživatelů při mimořádných situacích (sportovní a online přenosy) anebo zajistit mimořádnou kvalitu videa i jeho snadné ukládání v neomezeném množství.

Atraktivitu Media Cloudu dále zvyšuje flexibilita spojená s možností cloudových služeb využívat je pouze ve chvíli, kdy to zákazník skutečně potřebuje. V oblasti mobilních aplikací pro Android, iOS i WP či rozhraní pro pokročilé služby HbbTV využíváme některé služby od společnosti Etnetera. Samozřejmostí je integrace na platební brány dle preference zákazníka pro možnost monetizace video obsahu a také řešení pro jeho ochranu, tzv. DRM. 

Tisková zpráva ke stažení

Více o CRA Media Cloud