České Radiokomunikace

Na Žižkovskou věž se vrací mimina, plastiky jsou nové

Žižkovskou televizní věž, která patří Českým Radiokomunikacím, čeká letos několik novinek. Na podzim zde bude zahájeno vysílání v novém televizním standardu DVB-T2. 

Praha, 22. března 2019 – Žižkovskou televizní věž, která patří Českým Radiokomunikacím (CRA), čeká letos několik novinek. Na podzim zde bude zahájeno vysílání v novém televizním standardu DVB-T2. A už nyní se na ni vrací plastiky miminek neboli Babies autora Davida Černého. Původní plastiky byly sundány v říjnu roku 2017 kvůli renovaci kotvení i samotných soch. Nakonec byly vyrobeny zcela nové plastiky, podle původní formy. Výroba nových mimin stála několik milionů korun. Jejich instalace na věž potrvá několik dní.

Nové sochy jsou přesnou kopií původních, základ plastiky je složen z rámu z konstrukční oceli, na němž je na několika místech připevněna skořepina ze skelného laminátu o síle 2 mm. Jedna socha nyní váží 190 kg a měří 3,4 m na délku, 2,4 m na výšku a 1,2 m na šířku. Mimina by na věž měla být umístěna trvale.

„S autorem plastik Babies jsme po důkladném prozkoumání stavu původních soch rozhodli o výrobě nových a zároveň jsme inovovali i způsob jejich kotvení. Původní mimina byla navrácena Davidovi Černému. Těší nás, že se sochy na věž opět vrací – zvyšují atraktivitu jedné z pražských dominant,“ uvádí Vít Vážan, nově jmenovaný generální ředitel CRA, kterým objekt Žižkovské věže patří.

Plastiky jsou na místo transportovány nákladním automobilem, přichycené ve speciální konstrukci, aby nedošlo k jejich poškození. Na věž je vytahuje specializovaný tým horolezců, který je na lanech navede na správné místo. Instalace proto trvá poměrně dlouho a je náročná. Musí jí přát i počasí, v nepříznivých podmínkách je nutné práce přerušit.

Stejně jako v případě původních soch, budou CRA pravidelně, dvakrát ročně, provádět kontrolu a údržbu soch i kotvení.

 

Tisková zpráva ke stažení 
 

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.

Stáhněte si aplikaci CRA, vše o produktech, interaktivně na jednom místě: