České Radiokomunikace

Nabízíme unikátní privátní cloud

Nabízíme unikátní privátní cloud
V létě jsme rozšířili nabídku cloudových služeb. Pokud patříte mezi firmy, které chtějí mít data pod větší kontrolou, máme pro Vás novou službu, privátní cloud CRA Business Cloud Private. Tato služba v sobě spojuje výhody virtuálního cloudu, služeb na principu Pay-As-You-Go a privátního úložiště. Zabezpečení této služby plně odpovídá požadavkům nařízení GDPR, které vejde v platnost v květnu roku 2018. Naše cloudové služby budeme ještě více rozšiřovat – směřujeme k tzv. hybridnímu cloudu.

„V posledních měsících jsme intenzivně pracovali na vývoji nové cloudové služby, která by dostatečně vycházela vstříc novým směrnicím v oblasti bezpečnosti a současně zákazníkům, kteří chtějí mít svá data a aplikace pod větší kontrolou a standardní služby sdílených cloudu nechtějí, nebo nemohou využívat. Služba CRA Business Cloud Private je v českých podmínkách unikátní a kombinuje ty nezajímavější vlastnosti klasického virtuálního a privátního cloudu,“ uvádí k nové službě Miloš Mastník, náš obchodní ředitel.

CRA Business Cloud Private kombinuje vlastnost elasticity cloudu založeného na modelu Pay-As-You-Go, kdy platíte podle reálného využití služeb a současně disponuje oddělenou infrastrukturou s odlišným nastavením a úrovní izolovanosti, jako v případě privátního prostředí. Toto řešení je vhodné pro provoz Vašich citlivých, náročných a exponovaných aplikací a ukládání citlivých dat a osobních údajů.

Služba CRA Business Cloud, na kterou privátní cloud navazuje, nabízí firmám všech velikostí výpočetní výkon a úložiště (IaaS) přesně podle jejich aktuálních potřeb a s garantovanou dostupností (SLA) 99,99 %.

V návaznosti na tuto novou službu směřujeme náš cloud k modelu tzv. hybridního cloudu. Ten Vám poskytne efektivní propojení vaší infrastruktury s našimi službami CRA Business Cloud.

Do našich cloudových služeb a s tím spojených inovací datových center pravidelně investujeme a infrastrukturu budujeme tak, aby byla připravená na uchovávání nebo zpracování osobních dat. Všechny naše služby jsou již v současné době připravené v souladu s novým nařízením pro oblast citlivých a osobních dat – GDPR, které vejde v platnost 25. května 2018.

Zdroj: https://www.cra.cz/cra-nabidnou-unikatni-privatni-cloud