České Radiokomunikace

Nápady jsou motorem IoT: CRA pořádají další CRA IoT Hackathon

Nápady jsou motorem IoT: CRA pořádají další CRA IoT Hackathon

České Radiokomunikace (CRA) ve spolupráci s Libereckým podnikatelským inkubátorem (Lipo.ink) pořádají další CRA IoT Hackathon.

 

Praha, 13. března 2018 – České Radiokomunikace (CRA) ve spolupráci s Libereckým podnikatelským inkubátorem (Lipo.ink) pořádají další CRA IoT Hackathon. Zájemci z řad vývojářů a vývojářských firem, studentů a fanoušků moderních technologií mohou změřit své síly a během jediného dne sestrojit co nejzajímavější funkční prototyp zařízení, které bude komunikovat prostřednictvím sítě LoRaWAN. Vítězné projekty si rozdělí 30 000 Kč. CRA IoT Hackathon v Liberci se uskuteční 13. dubna 2018.

CRA IoT Hackathony, jež CRA pořádají již od roku 2016, nabízejí prostor pro přímé setkání s novými technologiemi, daty a prostředky z oblasti internetu věcí. Účastníkům hackathonů je na místě k dispozici hardware, který použijí pro sestrojení funkčního zařízení. Nutností je mít s sebou vlastní počítač pro konfiguraci a oživení zařízení. Soutěžící také mohou využít i vlastní hardware nebo prototyp vlastního zařízení. Je však nutné, aby zařízení bylo plně kompatibilní se sítí LoRaWAN, která je v rámci soutěže k dispozici a cílem je prototyp zařízení v této síti zprovoznit. Po celý den soutěže jsou k dispozici aplikační inženýři CRA a další mentoři. Velmi oblíbeným tématem hackathonů bývá sledování pohybu, svoz odpadu, sledování podmínek a kvality půdy, logistika nebo včelařství.

V rámci libereckého hackathonu CRA spojily síly s Libereckým krajem a Libereckým podnikatelským inkubátorem, který se zaměřuje na podporu budoucích, začínajících i již etablovaných podnikatelů v rozvoji inovačních záměrů.

„CRA IoT hackathony poukazují na velký zájem o internet věcí a vždy přinesou spoustu zajímavých a užitečných nápadů. Naše firma má celonárodní IoT infrastrukturu. Těší nás podpora Libereckého podnikatelského inkubátoru, protože zrovna na Liberecku je velký potenciál využití smart technologií – ať už v rámci projektů chytrých měst, tak v oblasti průmyslu a utilit a je zde řada firem, které do rozvoje těchto oblastí mohou přispět,“ uvádí obchodní ředitel CRA Miloš Mastník.

Hackathony jsou určené jednotlivcům nebo týmům vývojářů, kteří přímo na místě mohou sestrojit a aplikovat své nápady na využití internetu věcí v síti LoRaWAN, kterou CRA pokrývají téměř celou ČR. CRA se neustále snaží najít zajímavé a inovativní příklady užití a současně chtějí přiblížit možnosti IoT širší veřejnosti.

Zájemci o hackathony se mohou registrovat na webu pripoj.me, kde se dozvědí i další informace, nebo dorazit přímo na místo konání jednotlivých hackathonů. Autoři nejzajímavějších řešení získají hodnotné věcné ceny i finanční odměnu.

Lipo.ink, první podnikatelský inkubátor v Libereckém kraji zřizovaný přímo krajem. Hlavní náplní inkubátoru je osvěta u širší veřejnosti, která uvažuje o živnostenské činnosti. Spolupracuje s místními středními školami a zároveň oslovuje vysokoškolské studenty v Liberci, Německu i Polsku v rámci Euroregionu Nisa. Lipo.ink podporuje začínající firmy při rozvoji nových záměrů, a to od úplných začátků až po expanzi na zahraniční trhy.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

 

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. 

Stáhněte si aplikaci CRA, vše o produktech, interaktivně na jednom místě: