České Radiokomunikace

Zdvojnásobili jsme výkon služby Business Cloud

Společně s kapacitou úložiště 2,5 PB nově nabídne služba Business Cloud výpočetní výkon 2 THz, to vše s garantovanou dostupností 99,99 %.

Investovali jsme desítky milionů korun do vylepšení služby ČRA Business Cloud. Ta je nyní svými parametry v Česku zcela unikátní. S využitím nejvýkonnější řady procesorů x86, konkrétně procesoru Intel E7-8890v3, byl výpočetní výkon prostředí Business Cloudu zdvojnásoben na současné 2 THz. Společně s kapacitou úložiště 2,5 PB služba ČRA Business Cloud nabízí firmám všech velikostí výpočetní výkon a úložiště přesně podle aktuálních potřeb a s garantovanou dostupností 99,99 %.

Navýšení výpočetního výkonu je zatím poslední z provedených investic, které v letošním roce přesáhly jen u cloudových služeb 20 milionů Kč. To vše při zachování technologického konceptu VCE (VMware + Cisco + EMC), na kterém je celá služba Business Cloud postavena.

„Cloudové služby poskytujeme již čtvrtým rokem. Vedle vysoké dostupnosti je pro nás prvořadý nadstandardní výkon a bezpečnost. Udržovat potřebnou infrastrukturu není rozhodně levná záležitost, avšak my v investicích do jejich kontinuálního rozvoje vidíme velký potenciál a budeme v nich i nadále pokračovat,“ říká Petr Sichrovský, obchodní ředitel ČRA. „Investované prostředky v řádech desítek milionů přinesly své ovoce poměrně rychle, neboť jen za uplynulé dva rok nám obrat v ICT službách meziročně vzrostl o 400 procent a pro nadcházející období plánujeme další růst “, dodává Petr Sichrovský.

V letošním roce jsme investovali také do datového centra DC TOWER v Praze na Žižkově. Kromě navýšení kapacity při výstavbě nového datové sálu jsme kladli důraz především na další vylepšování bezpečnostních opatření. Byly nainstalovány nové biometrické čtečky a posílena kontrola požadovaných biometrických prvků – otisky prstů a skeny obličeje pro vstup do jednotlivých částí datového centra. Rovněž pokračujeme ve výstavbě privátních datových sálů. Aktuálně mají klienti k dispozici dva privátní sály v Praze na Žižkově, kde se počítá také se třetím.  Další privátní sály jsou v regionech, přičemž jen v lokalitě Praha – Cukrák plánujeme vybudovat až 5 sálů.

Archiv tiskových zpráv