České Radiokomunikace

Nová vysílací síť DAB+ pro soukromá rádia

Zprovoznili jsme novou vysílací síť digitálního rozhlasu DAB+. Pokrývá Prahu, Plzeň, Ostravu a okolí. Vysílá v ní 12 soukromých rozhlasových stanic. Nová síť je aktuálně dostupná celkově pětině obyvatel Česka (20 %).

V nové vysílací síti digitálního rozhlasu DAB+ vysílají následující stanice:
Radio Impuls, Rockzone, Český Impuls, Radio Dechovka, Frekvence 1, EVROPA 2, Radio ZET, Pigy radio, BLANÍK Praha, Hitradio City, Expres FM, Classic Praha. Některé z těchto stanic nejsou dostupné v běžném analogovém FM vysílání, takže posluchači DAB+ mají větší možnost výběru stanic.   

„Rozhlas je posledním analogovým médiem, které na digitalizaci a její rozšíření ještě čeká,“ říká náš generální ředitel CRA Vít Vážan. „Na rozhlasové digitalizaci intenzivně pracujeme společně s Českým rozhlasem a nyní také se soukromými rozhlasovými stanicemi. K rozšíření digitálního rozhlasového vysílání by mělo přispět také to, že DAB+ přijímače jsou již dnes součástí standardní výbavy mnoha nových řad automobilů,“ dodává Vít Vážan.

V nové DAB síti plánujeme rozvíjet také nové audiovizuální služby, jako jsou mapy se zobrazováním dopravní situace, zobrazování sportovních výsledků a další. 

V Praze vysílá síť na kmitočtu 7A (188,928 MHz).
V Plzni je dostupná na kmitočtu 6D (187,072 MHz) a v Ostravě na kmitočtu 7D (194,064 MHz)

Jsme lídrem v oblasti rozvoje digitálního rozhlasového vysílání. Provozujeme také DAB+ síť pro Český rozhlas, která je už dostupná více než 80 % obyvatel Česka a pokrývá většinu českých dálnic.