České Radiokomunikace

Nový obsah v experimentálním vysílání DVB-T2

Dnes v 10:00 hod. jsme zařadili do pražského experimentálního vysílání DVB-T2 unikátní obsah v rozlišení Ultra High Definition (4K). 

Praha, 28. dubna 2016 - dnes v 10:00 hod. jsme zařadili do pražského experimentálního vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC unikátní obsah v rozlišení Ultra High Definition (4K). Ten nám poskytuje společnost SPI International pod značkou „FunBox 4K“. Vysílání v rozlišení 4K ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC potvrzuje další možnosti a inovativnost této nové generace pozemního vysílání.

Experimentální vysílání DVB-T2 s kodekem HEVC probíhá ze Žižkovského vysílače na kanálu č. 50 s pokrytím 17 % české populace.  Parametry testovacího vysílání se mohou průběžně měnit.

„Testovací vysílání ve standardu DVB-T2 s kodekem HEVC má za cíl ověřit různé parametry vysílání, které budeme využívat při přechodu z DVB-T na nový standard DVB-T2. Vysílání 4K obsahu je jedním z benefitů, které terestrická platforma po připravovaném přechodu na DVB-T2 přinese a my chceme být připraveni na budoucnost. Ve spolupráci s předními výrobci spotřební elektroniky využijeme experimentální 4K vysílání k ověření kompatibility se 4K řadami televizních přijímačů. Jsme rádi, že na tomto projektu můžeme spolupracovat se společností SPI International a jejím kanálem FunBox 4K,“ říká Marcel Procházka, ředitel pro regulaci a strategii ČRA.

Vysílání je naplánováno na několik měsíců, avšak celková doba se v souvislosti s prováděnými testy může změnit.  Obsah vysílání bude ve formě demosmyčky.

Diváci FunBox 4K si mohou vychutnat více drobností a detailů, rychlejší počet snímků za sekundu, výjimečný kontrast a bohatší barvy. Služba FunBox 4K vysílá pestrou nabídku dokumentů, pořadů se scénickým uměním a obsahu s extrémním dobrodružstvím v nativním 4K rozlišení. „SPI pro tento televizní kanál vytváří co možná největší množství obsahu nativně ve 4K a vysíláme pouze pořady s vysokou kvalitou produkce, které divákům dokáží zprostředkovat výjimečný vizuální zážitek,“ říká Berk Uziyel, výkonný ředitel společností SPI International/Filmbox. „SPI International byla vždy inovativní společností. Jako první jsme televizním divákům ve střední Evropě přinesli filmový kanál v HD. V tomto poslání pokračujeme i s technologií Ultra HD,“ doplňuje Berk Uziyel.   

SPI International/Filmbox je globální mediální společnost provozující více než 30 televizních kanálů na pěti kontinentech s více než 45 miliony platících odběratelů. SPI je jedním z největších poskytovatelů nativního 4K/Ultra HD obsahu na světě. SPI využívá nejnovější technologie a umožňuje odběratelům přístup ke svému lineárnímu a on-demand obsahu včetně živého streamování 4K/UHD pořadů a kanálů FilmBox na kterémkoli zařízení připojeném k internetu prostřednictvím významných hráčů na poli streamovaných médií a místních poskytovatelů OTT služeb. Po 25 let byl SPI International předním dodavatelem filmů a televizních pořadů na mezinárodním trhu. Pevné partnerství SPI s významnými dodavateli licencí poskytuje poutavý, uznávaný a vysoce žádaný obsah.

Tisková zpráva ke stažení

ČTĚTE TAKÉ - více o experimentálním vysílání DVB-T2