České Radiokomunikace

Nový program České televize ČT3 bude dostupný v multiplexu 21

Nový program České televize ČT3 začne vysílat v pondělí 23. března v 9 hodin. Bude zařazen v DVB-T2 multiplexu 21, který patří České televizi a provozují ho pro ni České Radiokomunikace (CRA).

Rychlé operativní zařazení programu ČT3 umožní České televizi probíhající přechod na nový vysílací standard DVB-T2 s kodekem HEVC, který je efektivnější a vytvořil tak prostor pro více televizních programů. Nová vysílací síť DVB-T2 pokrývá více než 99 % domácností a téměř všichni, kdo mají DVB-T2 přijímač, tak budou moci naladit nový program ČT3. 

„Když jsme mluvili o výhodách přechodu na DVB-T2, přesně toto jsme měli na mysli, nový standard dává prostor pro vznik nových kanálů,“  říká generální ředitel CRA Vít Vážan. „Podporujeme Českou televizi v jejím úsilí, po technické stránce je vše připraveno a nový kanál může být 23. března v 9 hodin spuštěn,“ dodává Vít Vážan.

Flexibilitu v počtu vysílaných televizních programů umožňuje České televizi vlastnictví celoplošné pozemní vysílací sítě. Pozemní televizní vysílání pokrývá svým signálem více než 99 % domácností v ČR a pozemní televize je pro diváky jedinou bezplatnou platformou.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.