České Radiokomunikace

Opět navyšujeme kapacitu datového centra v Praze na Žižkově

Zvyšujeme kapacitu našeho datového centra DC TOWER v Praze na Žižkově. Otevíráme nový datový sál s kapacitou 156 racků. Nabízíme svým zákazníkům kromě komerčních sálů i možnost privátních datových sálů. Od roku 2010 je nový sál již sedmým v pořadí. Naše datová centra se neustále modernizují a investujeme do nich každoročně řádově desítky milionů korun. 

Kapacity nového komerčního datového sálu DC TOWER Praha I s kapacitou 156 racků nabízíme našim zákazníkům od července 2020. Výstavba nového datového sálu trvala 4 měsíce. Začala ještě před zavedením opatření kvůli pandemii COVID-19. Přes veškerá omezení se podaří dodržet termín dokončení a předání sálu k 30. červnu 2020. Nový sál je vybaven technologiemi s redundancí minimálně N+2 a stejně jako další sály jej lze spravovat a provádět údržbu za provozu bez dopadu na zákazníky.

Zákazníci, kteří mají větší množství technologií a upřednostňují soukromý prostor v rámci našeho datového centra, mohou využít nabídku privátního datového sálu, který pak stavíme zákazníkům na míru. Takové služby využívá v Praze např. společnost Livesport nebo sdružení CZ.NIC a v Pardubicích společnost Kooperativa.

Kromě velkých datových center v Praze na Žižkově a na Strahově provozujeme také regionální datová centra v Pardubicích, Brně, Zlíně a v Ostravě.

Všechna naše datová centra – DC TOWER Praha I (Žižkov) i Praha II (Strahov) i regionální DC TOWER jsou plně servisovatelná za provozu. Naše datacentra jsou průběžně modernizována a investujeme do zvyšování jejich provozní i fyzické bezpečnosti.

 

Tisková zpráva ke stažení ZDE.