České Radiokomunikace

Pardubicko a Jihlavsko dokončí přechod na nový vysílací standard DVB-T2

Pardubicko a Jihlavsko čeká závěrečná fáze přechodu na nový televizní standard DVB-T2. Už 22. září vypne stávající DVB-T vysílání programů hlavních českých komerčních televizních stanic Nova, Prima a Barrandov z vysílače Jihlava – Javořice. Z  vysílače Pardubice - Krásné budou vypnuty všechny programy komerčních televizí. Diváci přijímající signál z obou těchto vysílačů budou moci sledovat TV vysílání už jen v novém formátu DVB-T2. Přechodem na DVB-T2 získají diváci všechny nejsledovanější TV programy zdarma a řadu z nich v HD kvalitě. 

Jednu minutu před půlnocí 22. září dojde k vypnutí DVB-T vysílání multiplexu 2 hlavních programů komerčních televizí Nova, Prima a Barrandov z vysílače Pardubice – Krásné na kanálu 39. Zároveň dojde k vypnutí vysílání programů ostatních komerčních stanic v DVB-T v multiplexu 3 na kanálu 34. U vysílače Jihlava – Javořice se vypne DVB-T vysílání multiplexu 2 na kanálu 35.

Finální DVB-T2 multiplex 22 na 28. kanále je už v provozu na obou vysílačích a jeho parametry se nebudou měnit. Diváci ho mohou naladit již nyní. DVB-T2 multiplex 23 z vysílače Pardubice – Krásné bude vysílat na kanálu 34 a z vysílače Jihlava – Javořice na kanálu 35. Finální  DVB-T2 multiplexy 22 a 23 budou zapnut na obou vysílačích v časných ranních hodinách 23. září. 

Celé znění tiskové zprávy naleznete ZDE.