České Radiokomunikace

Pokrýváme Prahu IoT sítí deep indoor a umožňujeme geolokaci

Rozšiřujeme pokrytí své LoRaWAN sítě v Praze. Výrazné zvýšení pokrytí umožní komunikaci zařízení v hůře dostupných místech – tzv. deep indoor, a to až na 92 % oblasti Prahy. Pokrytí deep indoor znamená dosah signálu až několik metrů pod povrchem (šachty, kanály, sklepy apod.) nebo uvnitř budov. Tento způsob konektivity mohou využít zejména firmy z oblasti vodohospodářství, energetiky a správy majetku. Nově také naše LoRaWAN síť nabízí možnosti geolokace. 

Svou IoT sítí pokrýváme celou Českou republiku a přístupové body zasahují pokrytí i na Slovensku. Nově jsme vybudovali robustní LoRaWAN síť v Praze, která v současnosti čítá více než 110 vysílacích bodů na území hlavního města. To umožní využití tzv. deep indoor pokrytí a také přesnější lokalizaci zařízení. 
Deep indoor pokrytí je využitelné zejména v oblasti utilit a energetiky při měření spotřeby energií a vody, dále například pro měření hladiny vody v kanalizacích apod. V oblasti měření vody spolupracujeme s firmou IoT.Water. V LoRaWAN síti je zapojeno 18 000 aktivních zařízení, která průběžně odesílají data. Innogy Energo pak využívá IoT čidla pro přenos vyrobené tepelné e elektrické energie a také pro přenos dodané elektrické energie a to hlavně v segmentu maloodběratelů. Pomocí IoT zařízení je také možné včas odhalit poruchy zařízení, úniky plynu, vody apod.

Díky zahuštění naší IoT sítě v Praze je možné geolokalizovat jakékoliv LoRaWAN zařízení na základě jeho vysílání, a to s přesností na nižší desítky metrů. IoT síť zachytí zprávu ze zařízení na více bodech současně a vypočítá jeho polohu pomocí přesné metody zpoždění signálu. 
Naše LoRaWAN síť nabízí obousměrný provoz a možnost odeslání až 1000 zpráv denně z každého zařízení. 

Více informací i o LoRaWAN síti CRA a realizovaných projektech najdete na www.iotport.cz

Tisková zpráva ke stažení ZDE.