Poslední vypínání DVB-T, přechod na nový vysílací standard DVB-T2 končí na Zlínsku a Valašsku

Jednu minutu před půlnocí 21. října 2020 dojde k vypnutí DVB-T vysílání hlavních programů komerčních televizních stanic Nova, Prima a Barrandov na kanále 49 z vysílačů Zlín – Tlustá hora a Valašské Klobouky – Ploštiny. Z vysílače Tlustá hora budou vypnuty i další programy Primy, Barrandova, Seznamu a Óčka na kanále 25. Vysílání těchto programů z vysílače Ploštiny bude vypnuto 28. října 2020. Vždy následující den v časných ranních hodinách potom bude zapnuta finální DVB-T2 síť na kanále 33 pro MUX 23. Finální DVB-T2 MUX 22 na kanále 22 je již v provozu na obou vysílačích. Diváci, kteří dosud přechod na nový standard televizního vysílání neřešili, budou potřebovat pro zajištění bezplatného příjmu televizor nebo set top box, který umí přijmout DVB-T2 vysílání. Seznam těchto televizních přijímačů najdou na webu www.dvbt2overeno.cz, kde jsou i veškeré další informace.

Na přechod musí být připraveny společné televizní antény na domech, které upraví odborná servisní firma. I jejich seznam je k nalezení na www.dvbt2overeno.cz.

Přechodem na DVB-T2 získají diváci všechny nejsledovanější TV programy zdarma a řadu z nich v HD kvalitě. Prostřednictvím DVB-T2 a HbbTV (červeného tlačítka), kterým je vybavena naprostá většina všech televizorů, diváci získají přístup k IPTV službám televizních stanic přes internet.

Přechod na DVB-T2 proběhl podle nově schváleného harmonogramu a současné televizní pásmo 700 MHz bude uvolněno pro nové mobilní sítě 5G.

Platformu pozemního vysílání využívá pro příjem televize v Česku 55 % domácností. Pozemní televizní vysílání pokrývá svým signálem více než 99 % domácností v ČR a pozemní televize je pro diváky jedinou bezplatnou platformou.

Kmitočty pro pozemní televizní vysílání v DVB-T2 jsou státem garantovány nejméně do roku 2030.

Ve finálních DVB-T2 sítích jsou vysílány tyto komerční televizní stanice:
Barrandov TV, Barrandov Kino, Barrandov Krimi, Noe TV, Nova, Nova CINEMA, Óčko, Óčko STAR, Prima, Prima COOL, Prima LOVE, Prima ZOOM, Prima MAX, Prima KRIMI, CNN Prima News, Prima +1, Seznam TV, Radio Proglas a Rádio Dechovka.

Všechny informace také diváci najdou na www.dvbt2overeno.cz.

Tisková zpráva ke stažení ZDE.