České Radiokomunikace

Pozoruhodný produkt 2020 - IoTPORT.cz

Naše online platforma IoTPORT.cz, sdružující firmy podnikající v oblasti internetu věcí, byla zařazena do speciálu Nejvýznamnější trendy, produkty a služby v IT. Tento speciál je každoročně vydáván magazínem BusinessIT.cz.

Redakce BusinessIT.cz, která každoročně ve 2 kolech vyhlašuje Pozoruhodný produkt 2020, shledala naši online platformu IoTPORT.cz jako IT produkt, který je zajímavý, jedinečný, významně se odlišující od konkurenčních řešení a který svým uživatelům nabízí zajímavou funkcionalitu. Jsme za to velice rádi a všem, kteří se na rozvoji platformy podílejí, patří uznání a dík.

IoTPORT.cz je online platforma sdružující firmy podnikající v oblasti internetu věcí (IoT). Nabízí na jednom místě informace o IoT službách CRA, přehled současných partnerů, jejich řešení, strukturovaný partnerský program a možnost propagace jednotlivých akcí, webinářů a interaktivních konferencí. Registrované subjekty zde mohou prezentovat svá řešení, hardware, software i vlastní společnost a sdělit potenciálním klientům a stávajícím partnerům, že právě jejich řešení stojí za implementaci. IoTPORT umožňuje i efektivní správu řešení a komunikaci s CRA.

Význačné vlastnosti platformy IoTPORT:

  • Integrace desítek komunikačních protokolů hardwarových zařízení do jednoho použitelného systému.

  • Výstavba a monitoring IoT sítě, která umožňuje obousměrnou komunikaci, analýzu metadat, provoz milionů zařízení, a to vše ve veřejném pásmu za velmi malých datových toků.

  • Integrace získaných dat do použitelné aplikace, která si najde své zákazníky a reálné implementace.

Málokterá společnost je schopná dostát natolik různorodých závazkům v tak vysoké kvalitě. I proto jsme se v CRA rozhodli realizovat strategii prodeje IoT jako strategii partnerskou. Snažíme se vyhledávat na trhu firmy, které jsou schopny a ochotny s námi spolupracovat na vizi IoT a které přispějí svojí expertízou. Hledáme partnery, kteří vyrábějí kvalitní hardware, hledáme partnery na datovou analýzu, hledáme partnery pro realizaci aplikační vrstvy.
LoRaWAN je otevřený standard, přesně tak jsme otevření i my. Díky propojení IoT expertízy na trhu do jednoho systému snadno vzniká spolupráce ale i řešení, která by jinak vzniknout nemohla.
Jsme vlastníky infrastruktury a o jejím rozvoji rozhodujeme sami. Jako náš partner můžete využít dohody na projektovou výstavbu nebo zařazení indoor komunikačních bran do sítě.
Už při vývoji a přípravě řešení jsme tu pro vás. Konzultujeme, testujeme, pomáháme na cestě ke kvalitnímu výrobku všemi prostředky, které máme.
IoTPORT.cz mohou uživatelé využít i pro propagaci svých řešení, publikaci článků.