České Radiokomunikace

Přechod na DVB-T2 končí, proběhne poslední úprava finálních sítí

Po téměř roce postupného vypínání DVB-T sítí končí přechod na DVB-T2. České Radiokomunikace (CRA) provedou v časných ranních hodinách 29. 10. poslední úpravy finálních vysílacích sítí DVB-T2. Dojde k vypnutí programů televizních skupin v multiplexu 22, které zůstávají vysílat ve finálním multiplexu 23 (dnes jsou tyto stanice v MUX22 označeny symbolem | P za názvem stanice).

Platformu pozemního vysílání využívá pro příjem televize v Česku 55 % domácností. Pozemní televizní vysílání pokrývá svým signálem více než 99 % domácností v ČR a pozemní televize je pro diváky jedinou bezplatnou platformou. Prostřednictvím pozemního vysílání mají diváci bezplatně k dispozici nejsledovanější televizní stanice, řadu z nich v HD kvalitě.

Všechny televizní stanice v MUX22, které budou vypnuty ve čtvrtek 29. 10. v ranních hodinách, už vysílají v MUX23. Diváci v zásadě nemusí přelaďovat, programy zůstávají na stejných vysílacích kanálech. Pokud někomu stanice se symbolem | P (zobrazení názvu stanice je například v seznamu stanic nebo v EPG – elektronickém programovém průvodci) zmizí z nějaké předvolby, měl by ji najít na jiné předvolbě. Pokud mu stanice v seznamu chybí, je potřeba znovu automaticky naladit. Změna se týká stanic skupin Nova, Barrandov, Seznam a Noe. Do MUX22 budou zařazeny i tři nové programové pozice, které jsou připraveny pro spuštění nových televizních stanic.

 

 

MUX22

   

MUX23

#

Program

 

#

Program

1

Prima

 

1

TV Barrandov

2

Prima COOL

 

2

KINO BARRANDOV

3

Prima ZOOM

 

3

BARRANDOV KRIMI

4

Prima MAX

 

4

Seznam.cz TV

5

Prima KRIMI

 

5

NOVA | T2

6

Prima love

 

6

Nova Cinema | T2

7

CNN Prima News

 

7

Tv NOE

8

Prima +1

 

8

NASA TV UHD

9

Óčko

 

9

Rádio Dechovka

10

Óčko STAR

 

 

 

11

Test-1

 

 

 

11

Test-2

 

 

 

12

Test-3

 

 

 

13

RADIO PROGLAS

 

 

 
 

Přechod na DVB-T2 proběhl podle vládou schváleného harmonogramu a současné televizní pásmo 700 MHz bude uvolněno pro nové mobilní sítě 5G.

Kmitočty pro pozemní televizní vysílání v DVB-T2 jsou státem garantovány nejméně do roku 2030.

Všechny informace také diváci najdou na www.dvbt2overeno.cz.