České Radiokomunikace

Přechodová síť DVB-T2 Českých Radiokomunikací dostupná v dalších regionech, do konce roku pokryje celé Česko

Spuštění přechodové sítě DVB-T2 se chystá v dalších dvou oblastech.CRA připravují spuštění vysílaní na Chebsku a v Sušici a okolí, konkrétně z vysílačů Zelená hora a Svatobor. 

Praha, 7. září 2017 – Spuštění přechodové sítě DVB-T2 se chystá v dalších dvou oblastech. České Radiokomunikace (CRA) připravují spuštění vysílaní na Chebsku a v Sušici a okolí, konkrétně z vysílačů Zelená hora a Svatobor. Pokračují tak v pokrývání Česka sítí pro nový standard pozemního digitálního televizního vysílání, které je jako jediné televizní vysílání bez poplatků. Přechodová síť DVB-T2 je nyní dostupná pro 78 % obyvatel Česka.

Přechod na DVB-T2 je nutný z důvodu odebrání části televizních kmitočtů, které budou po roce 2020 alokovány pro mobilní datové sítě „5G“. Pozemní vysílání využívá zhruba 60 % domácností v ČR a je to jediná platforma, která je pro diváky bezplatná. Souběžné vysílání, které spustily CRA v souladu se schválenou vládní strategií, má velmi důležitý sociální rozměr, protože umožní domácnostem se na nový vysílací standard připravit. Pokud lidé nyní neplánují nákup nového televizoru nebo set top boxu, nemusí nic řešit, protože stávající DVB-T vysílání bude dostupné do roku 2020. Diváci tak mají čas na nákup nového přijímače až do roku 2020. Pokud si však domácnosti budou pořizovat z jakéhokoli důvodu nový televizní přijímač nyní, měl by to být takový, který podporuje nový standard vysílání DVB-T2 / HEVC. Jejich aktuální seznam naleznou diváci na stránkách www.dvbt2overeno.cz.

Do konce roku 2017 se počítá s pokrytím 97,6 % a během 1. čtvrtletí 2018 bude signál dostupný pro 99 % domácností.

V přechodové síti nyní diváci naladí 14 programů a další by měly postupně přibývat.

 

Technické parametry:

Cheb – Zelená hora: 31 k, horizontální polarizace, výkon ERP 20 kW

Sušice - Svatobor: 31 k, horizontální polarizace, výkon ERP 100 kW

 

Tisková zpráva ke stažení

 

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. 

Stáhněte si aplikaci CRA, vše o produktech, interaktivně na jednom místě: