České Radiokomunikace

České Radiokomunikace znovu zvyšují pokrytí přechodové DVB-T2 sítě a přidávají do ní programy skupiny Nova a program ČT:D / ČT art

České Radiokomunikace (CRA) znovu rozšiřují pokrytí přechodové DVB-T2 sítě, spouští vysílání z vysílačů Ústí nad Labem - Buková hora a Mikulov - Děvín. 

Praha, 23. ledna 2018 – České Radiokomunikace (CRA) znovu rozšiřují pokrytí přechodové DVB-T2 sítě, spouští vysílání z vysílačů Ústí nad Labem - Buková hora a Mikulov - Děvín. Nyní si programy v novém formátu televizního vysílání může naladit už 97,6 % domácností. Ty navíc dostanou rozšířenou nabídku programů, do přechodové DVB-T2 sítě nově přistupují programy skupiny Nova a také České televize. Ke spuštění nových vysílačů a přidání třech televizních programů dochází v úterý 23. 1. 2018 v 10 hod. Prostřednictvím nové DVB-T2 sítě je tak vysíláno již 18 televizních programů.

Diváci pozemního televizního vysílání, které je jako jediné bez poplatků, se v přechodové síti dočkají programů Nova a Nova Cinema a také programu ČT :D / ČT art. Celkově tak v přechodové síti DVB-T2 naladí už 18 programů. „Pozemní televizní vysílání poskytuje svým divákům velmi širokou nabídku programů, a přitom je pro ně jako jediné bezplatné. Vstup nových televizních stanic do přechodové sítě je součástí připravovaného přechodu na novou generaci televizního vysílání DVB-T2, který bude dokončen v roce 2020. Souběžné vysílání nové DVB-T2 sítě se stávajícími DVB-T sítěmi divákům zajistí plnou přístupnost televizních programů i v době přechodu. Zvýšení pokrytí navíc umožní dostupnost DVB-T2 sítě už v téměř celém Česku,“ říká Martin Gebauer, generální ředitel CRA. „Celé Česko pokryjeme DVB-T2 signálem v tomto roce, dosáhneme na pokrytí 99 %, tedy stejné nebo lepší, než jaké má pozemní televizní vysílání dosud,“ upřesňuje Martin Gebauer.

„S Českými Radiokomunikacemi jsme se domluvili na zařazení našich stanic Nova a Nova Cinema do DVB-T2. Chceme je zpřístupnit pro domácnosti v České republice i v novém standardu pro pozemní vysílání,“ říká Josef Uher, technický ředitel skupiny Nova.

Přechod na DVB-T2 je nutný z důvodu odebrání části televizních kmitočtů, které budou po roce 2020 přiděleny pro mobilní datové sítě. Pozemní vysílání využívá zhruba 60 % domácností v ČR a je to jediná platforma, která je pro diváky bezplatná. Pokud lidé nyní neplánují nákup nového televizoru nebo set top boxu, nemusí nic řešit, protože stávající DVB-T vysílání bude dostupné minimálně do roku 2019. Diváci tak mají čas na nákup nového přijímače, pokud si však domácnosti budou pořizovat nový televizní přijímač nyní, měl by to být takový, který podporuje nový standard vysílání DVB-T2 / HEVC. Jejich aktuální seznam naleznou diváci na stránkách www.dvbt2overeno.cz. Nyní seznam obsahuje již více než 1200 položek a další stále přibývají. Certifikovány jsou televizory de facto všech významných značek v různých cenových relacích, i set top boxy v cenách od 620 Kč.

Tisková zpráva ke stažení ZDE

Prezentace na téma rozšíření pokrytí DVB-T2 ZDE

 

České Radiokomunikace a.s. (CRA) jsou leaderem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. CRA disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken. 

 

Google Play App Store

Aplikace CRA vše o produktech, interaktivně na jednom místě