České Radiokomunikace

Přelaďování televizního vysílání v Českých Budějovicích

Ačkoliv přechod na nový vysílací standard DVB-T2 byl pozastaven, v některých lokalitách se musí provést úpravy, které podléhají mezinárodní koordinaci. V pondělí 30. března tak bude provedena změna kmitočtu Regionální sítě 8 (RS8) v lokalitě České Budějovice – Včelná.

Ve večerních hodinách 30. března 2020 bude vypnut vysílač Českých Radiokomunikací RS8 na kanále 34 a v dopoledních hodinách bude tento vysílač zapnut na kanále 50. Lidé musí znovu naladit své televizory nebo set top boxy, a to buď přes manuální ladění, kdy zadají K50 a nepřijdou o uložené předvolby programů, nebo pomocí automatického ladění.

Společné televizní antény se znovu upravovat nemusí, pokud již v lokalitě diváci přijímají DVB-T2, jsou na tuto změnu již připraveny.

Platformu pozemního vysílání využívá pro příjem televize v Česku 60 % domácností. Pro příjem DVB-T2 je nutné, aby diváci měli set top box nebo televizor, který nový signál umí přijmout. Pozemní televizní vysílání pokrývá svým signálem více než 99 % domácností v ČR a pozemní televize je pro diváky jedinou bezplatnou platformou. 

Kmitočty pro pozemní televizní vysílání v DVB-T2 jsou státem garantovány nejméně do roku 2030.

Všechny informace také diváci najdou na www.dvbt2overeno.cz

 

Tisková zpráva ke stažení ZDE.