České Radiokomunikace

Řešení pro digitalizaci vrtných plošin a vrtů

Řešení pro digitalizaci vrtných plošin a vrtů
Nové možnosti pro jednodušší, bezpečnější a levnější řešení težby nejen ropy na vrtných plošinách díky technologii LoRaWAN. Společnost ROSSMA představila na konferenci Telecom - Polygon: Telecommunication Technologies and Services for the Oil and Gas Industry projekt „digitálního vrtu“. Chytré vrty využívající technologii LoRaWAN patří mezi nejslibnější nová řešení pro ropný průmysl.

Díky LoRaWAN technologii je možné ovládat zařízení odkudkoliv bez potřeby být přímo na místě. Pomocí digitalizace vrtu lze sledovat všechny parametry čerpacích a čisticích zařízení a také kontrolovat hodnoty tlaku a teploty a využívat automatizaci bez potřeby budování nákladné infrastruktury.

Vývoj systému ROSSMA přinese i zlepšení práce díky konstantnímu monitoringu vrtu, snížení ceny práce i nižší náklady na opravu a údržbu.

Ve vzdálených oblastech bez infrastruktury stačí v kooperaci s operátory umístit komunikační systém sítě LoRaWAn s pokrytím 10 až 40 kilometrů, který umožňuje zařízením pro sběr a odesílání dat autonomní provoz až po dobu několika let.

Další informace najdete ve zdrojové tiskové správě zde.