České Radiokomunikace

Rozšířili jsme pokrytí Regionální sítě 8

Spustili jsme dva nové vysílače Tachov a Stříbro a zařadili jsme do ní nový regionální program ZAK TV. Regionální síť 8 nyní zachytí více než 57% obyvatel ČR.

Praha, 22. července 2016 – zařadili jsme do vysílání Regionální sítě 8 (RS 8) novou televizní stanici ZAK TV a zároveň jsme zvýšili pokrytí celé sítě. Spouštíme nové vysílače v Plzeňském kraji, a to ve Stříbře a Tachově.

Signál RS 8 nyní zachytí více než 57% obyvatel České republiky. Počet vysílačů, které zajišťují pokrytí RS 8, se zvýšil na 18 a zlepšila se dostupnost sítě zejména v okolí nových lokalit. V nabídce Regionální sítě 8 jsou Sport 5, TV 8, Óčko Expres, TV Noe, regionalnitelevize.cz, Barrandov Muzika a nyní nově také ZAK TV. 

„Snažíme se, aby programy v  Regionální síti 8 mohlo sledovat co nejvíce diváků, a pokrytí stále rozšiřujeme. Soustředíme se především na větší města a jejich okolí. Jsme rádi, že je o vysílání v RS 8 zájem a nyní jsme mohli zařadit novou stanici ZAK TV,“ říká ředitel regulace a strategie ČRA Marcel Procházka.

Regionální síť 8 disponuje kapacitou osmi SD TV programů MPEG-2 (720 x 576) nebo ekvivalentně čtyř programů v HD kvalitě MPEG-4 (1920 x 1080). 

Tisková zpráva ke stažení

Programová nabídka Regionální sítě 8