Rozšiřujeme nabídku stanic v digitálním rozhlasu

29. 08. 2014 - Od 1. září 2014 přibudou v pilotním digitálním rozhlasovém vysílání další stanice - Rádio Blaník a Rádio City 93,7 FM.

České Radiokomunikace přidávají do pilotního digitálního rozhlasového vysílání další stanice. Jedná se o Rádio Blaník a rádio City 93,7 FM mediální skupiny Media Bohemia.

Celkově tak bude v pražském multiplexu DAB+, který pokrývá většinu Prahy, zařazeno již 18 rozhlasových kanálů.

„Jsme rádi, že se nám daří pilotní projekt digitálního rozhlasového vysílání rozšiřovat o nové stanice. Můžeme tak lépe ověřit technické parametry digitálního rozhlasu a zpřesnit informace potřebné pro plánování řádného vysílání. Zároveň posluchačům s digitálními rozhlasovými přijímači ve spolupráci s Media Bohemia přinášíme širší programovou nabídku,“ říká Marcel Procházka, ředitel pro regulaci a strategii Českých Radiokomunikací.

 „Vstupem našich rádií Blaník a City 93,7 FM do testovacího digitálního vysílání si chceme vyzkoušet technické parametry standardu DAB+. Budoucnost rádia je především v obsahu vysílání. Media Bohemia se proto soustředí především na rozvíjení svých programových formátů a kvalitu obsahu vysílání. Jaký nosič šíření se v budoucnu ukáže jako nejlepší, je otázka. DAB+ vnímáme jako jednu z možných cest,“ komentuje pilotní vysílání Daniel Sedláček, předseda představenstva Media Bohemia, a.s.    

Vysílač na pražském Strahově vysílá ve standardu DAB+ (Digital Audio Broadcasting) na kanálu 10D ve  III. pásmu, které je pro šíření digitálního rozhlasu optimální. Při zahájení pilotního vysílání 25. března letošního roku obsahoval multiplex 4 kanály, od té doby se počet navýšil o dalších 14 stanic. Příjem vysílání je možný na rozhlasových přijímačích podporujících standard DAB+. Vysílač pokrývá více jak 800 tisíc obyvatel v Praze.

Jak naladit digitální rozhlas