České Radiokomunikace

Rozšiřujeme pokrytí IoT sítě o další města

Pokračujeme v rozšiřování sítě pro internet věcí (IoT). Síť LoRa v současné době pokrývá všechna krajská města, Mladou Boleslav, Kolín, Frýdek Místek a nově také okolí Mariánských Lázní, Domažlic, Benešova, Tábora, Kladna, Znojma, Vsetína a dalších měst.

Praha, 21. března 2017 – Pokračujeme v rozšiřování sítě pro internet věcí (IoT). Síť LoRa v současné době pokrývá všechna krajská města, dále Mladou Boleslav, Kolín, Frýdek Místek a nově také okolí Mariánských Lázní, Domažlic, Benešova, Tábora, Kladna, Znojma, Vsetína a dalších měst. Rovněž hledáme partnery pro poskytování IoT služeb. Do rozvoje této oblasti plánujeme v průběhu roku 2017 investovat desítky milionů korun.

Pilotní projekty internetu věcí jsme spustili už v roce 2015 a v dubnu 2016 pak síť, postavenou na platformě technologie LoRa, na úrovni krajských měst. I v této oblasti stavíme na vlastní infrastruktuře, na které jsme schopni zajistit technologickou stabilitu a bezpečnost.

IoT sítí nyní pokrýváme všechna krajská města a dále města: Mladá Boleslav, Kolín, Kralupy nad Vltavou, Roudnice nad Labem, Slaný, Kladno, Rakovník, Beroun, Příbram, Benešov u Prahy, Tábor, Domažlice, Klatovy, Blatná, Planá, Mariánské Lázně, Třebíč, Znojmo, Luhačovice, Velké Opatovice, Šumperk, Hranice na Moravě, Opava, Frýdek Místek, Havířov, Karviná a posilujeme signál ve zlínském kraji v okolí Otrokovic.

„Letošní rok pro nás v oblasti internetu věcí znamená výzvu. Do této oblasti plánujeme investovat desítky milionů korun a do konce roku 2017 bychom rádi naší IoT sítí pokryli celoplošně celou republiku. Jedním z předpokladů je i to, že maximálně využíváme naší vlastní infrastrukturu. Kromě této části nabízíme našim zákazníkům a partnerům i další IoT služby – například CRA IoT cloud a snažíme se tuto technologii zpřístupnit širší odborné veřejnosti,“ uvádí k aktivitám CRA v oblasti internetu věcí generální ředitel Martin Gebauer.

V současné době také hledáme další partnery pro realizaci a poskytování IoT služeb. Těm nabízíme vlastní komunikační infrastrukturu, zabezpečený CRA IoT cloud, technickou podporu při realizaci projektů a zázemí stabilní společnosti. Mezi partnery, se kterými již CRA spolupracujeme, patří například Tesla Blatná, ČD Telematika, společnost Fiedler a další. V lednu 2017 jsme otevřeli vlastní centrum pro spolupráci – CRA IoT Hub a opět organizujeme akce zaměřené právě na internet věcí – CRA IoT Hackathon – 31. března v Brně a 7. dubna v Praze a vyhlásíme druhý ročník softwarové soutěže Czech IoT Summer Jam 2017. Podrobnosti o připravovaných akcích najdete na webu https://pripoj.me.

ČTĚTE TAKÉ - o internetu věcí na technologii LoRa

Tisková zpráva ke stažení