České Radiokomunikace

Rozšiřujeme regionální datová centra

Rozšiřujeme regionální datová centra
Pokračujeme ve strategii postupného budování regionálních datových center a regionálních privátních sálů. Aktuálně CRA provozují regionální datové centrum v Brně a ve Zlíně a v lednu 2018 spustíme komerční provoz regionálního datového centra v Pardubicích, konkrétně privátní sál pro klienta Pojišťovna České spořitelny.

Primárním účelem těchto datových center je poskytnout Vám záložní lokalitu pro Vaše vlastní serverovny. Mohou Vám ale samozřejmě sloužit jako lokalita primární. Naším cílem je postupně vybudovat regionální datové centrum v každém kraji. Kontinuálně investujeme do inovací a zabezpečení datových center.

 „Do našich datových center neustále investujeme. Každoročně se investice pohybují v řádech desítek milionů korun. Část investic v této oblasti směřuje do regionů, kde je stále větší poptávka po kvalitních, spolehlivých a především bezpečných službách v oblasti péče o data. Vycházíme tak vstříc zákazníkům, kteří chtějí lokality uložení svých dat dobře fyzicky dostupné,“ upřesňuje Miloš Mastník, náš obchodní ředitel.

V uplynulých měsících jsme získaly řadu nových klientů. Mezi nové zákazníky datových center se řadí např. společnosti Alza.cz nebo DATART INTERNATIONAL, který kromě služeb serverhousingu využívá i privátního datového připojení. Dalším významným klientem v oblasti serverhousingu je i společnost Web4U, poskytovatel webhostingu a serverhostingu, a Martin Macho, technický ředitel ze společnosti Web4U uvádí: „Našim zákazníkům se snažíme poskytovat kvalitní a spolehlivé služby. Při hledání partnera a prostoru pro data nejen naše, ale především data našich zákazníků jsme tedy byli velmi nároční. U Českých Radiokomunikací se můžeme spolehnout na záruku robustních a stabilních služeb a infrastruktury a jejich spolehlivost.“